Jsme zkušenější a silnější než loni!

Sešívaní se představí v prvním kole nového ročníku 2018 – 2019 Fortuna liga v neděli v Olomouci na stadionu Sigmy.

„Všichni fotbal děláme pro ostré zápasy a už vyhlížíme ten první. Příprava byla dlouhá, absolvovali jsme dvě soustředění. Pilovali jsme hru v křídelních prostorech, zaměřovali jsme se na situace jeden na jednoho a zkvalitnění rozehrávky, abychom neztráceli míče a nepouštěli soupeře do brejkových situací. Máme ambice hrát o titul, “ zhodnotil přípravu před novým ročníkem, na tiskové konferenci trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

„Musíme dobře odvádět svou práci, abychom potvrdili dobrou přípravu a dokázali to prodat na hřišti. Máme ambice vyhrávat každý zápas, chceme být dobře připraveni, abychom to v průběhu ligy zvládali, přestože nás čeká náročný podzim. Ambice vedení, hrát o titul, takže k tomu směřovalo posílení mužstva. Nemám rád hlásat hesla před sezonou, rozhodne se na hřišti. Máme již jistou Evropu, nejsou nervy, zda se tam dostaneme. Větší bude koncentrace na úvod ligy. Je nový model ligové soutěže, každý bod se bude na konci počítat. Hlavně se musíme na úvod podzimu vyvarovat fatálních ztrát,“ řekl Trpišovský.

„Na jaře jsme hráli sedmnáct zápasů, byli jsme rádi, že jsme někdy dali sestavu dohromady. V novém ročníku bude zápasů kolem třiceti, takže obměna hráčů bude, ale citlivá. Všichni totiž chtějí hrát, ale výměna nesmí být moc velká, aby neublížila souhře týmu,“ hlásí Trpišovský.

„Budeme zvažovat každý post, některé jsou ale vytíženější. Začínáme třemi ligovými zápasy, následně do toho přijde kvalifikace Ligy mistrů. Uvidíme jaký bude zdravotní stav. Teď máme k dispozici čtyři kvalitní krajní obránce, ale může se stát, že budou dva a budeme rádi, Hlavně po zranění van Burena, se kterým jsme počítali do trojice útočníků se Škodou a Teclem,“ dodává kouč sešívaných.

„Trenér útočníkům řekl, jak si to představuje. Věřím, neboť zápasů je spousta a tak každý dostane svoji šanci. Samozřejmě na jaře bylo vidět, že moje pozice není tak silná, jako byla dřív, ale myslím si, že to není úplně špatně. Šance dostane i Standa Tecl, takže se budeme hodnotně doplňovat,“ říká kapitán Milan Škoda.

„Nálada v týmu je skvělá, jádro je už dlouho spolu. Odchodům a příchodům se nikdy nedá vyhnout, ale nás je tu hodně delší dobu. Myslím, že jsme lépe připraveni než loni, kdy jsme udělali titul, následně bylo v kvalifikaci o Ligu mistrů hodně zápasů, ale neměli jsme s takovou zátěží zkušenosti. Jsme v jiné fázi než na jaře. Ale je hrozně důležité, jak vstoupíme do sezony, což se ukáže v mistrovských zápasech. Já jsem přesvědčený, že jsme na novou ligovou sezonu dobře připraveni,“ zakončil kapitán.

Slavie hlásí před ostrým startem sezony, posilu na post do defenzivy Vladimíra Coufala. „Nálada v kabině je fantastická, víme, že chceme dosáhnout jediného cíle, titul. Máme zdravé konkurenční prostředí, na tréninku všichni tvrdě dřou, abychom hráli co nejlépe,“ řekl pětadvacetiletý hráč, který přišel z Liberce.

„Škoda, že první zápas nehrajeme doma, máme dost těžký zápas venku v Olomouci. Těším se na tvrdé a ostré zápasy, příprava byla dost dlouhá, snad do ligy vstoupíme vítězstvím,“ dodal Coufal.

Tisková konference trenér Jindřich Trpišovský, Milan Škoda, Vladimír Coufal:

Trenér Jindřich Trpišovský:

Čtsa, kc, foto, audio,

 

Napsat komentář