Marek Matějovský podepsal s FK Mladá Boleslav novou smlouvu!

Přestože ve své kariéře hrál v dresech šesti různých klubů, tak s Mladou Boleslaví je jeho spojení téměř ikonické, neboť v jejích barvách fotbalově dospěl, nastoupil do 164 mistrovských zápasů druhé i první tuzemské ligy a přímo na zdejším hřišti se v červnu 2007 oženil se Simonou, s níž má dva syny, kteří již jsou v přípravce FK Mladá Boleslav.

Marek Matějovský v letošním červnu podepsal s mladoboleslavským klubem novou smlouvu s platností jednoho roku do konce června 2019. „Z nové smlouvy mám samozřejmě radost, s realizačním týmem a s vedením klubu jsme se dohodli, že ještě jednu sezónu budu pokračovat, a doufám, že ku prospěchu týmu i klubu,“ poznamenal k čerstvě podepsanému dokumentu Marek Matějovský.

„Mám radost, že bude pokračovat, jeho výkony v závěru minulé sezóny ukázaly, že má pro Boleslav stále velký přínos a protože v současnosti mužstvo přebudováváme a omlazujeme, bude dobře, když v jeho středu budeme mít zkušeného hráče, který nám s tím pomůže. Matějovského vliv začíná tím, když mladí hráči vidí, že trénuje, hraje a vydrží zátěž přípravy jako všichni ostatní, a že nemá úlevy, protože je nepotřebuje, ale samozřejmě největším přínosem pro tým je jeho působení na hřišti, kde podává výkony stále vysokých parametrů,“ pravil trenér FK Mladá Boleslav Jozef Weber, který prozradil, že s Markem Matějovským si v závěru minulé sezóny sedli a společně zvažovali, zda a jak pokračovat. Oba netají, že jsou kamarádi z doby, kdy byli spoluhráči v prvoligovém Jablonci a že se vzájemně fotbalově i lidsky respektují.

„Žádné úlevy nemá, a když jsem jej posadil na lavičku, tak to respektoval. Pro mě je výhoda, že o některých věcech, jako je únava, s ním můžu otevřeně pohovořit a dostane se mně objektivní informace, protože vím, jaký je to kluk,“ naznačil Jozef Weber, že má v Marku Matějovském prodlouženou ruku v hráčské kabině i na hřišti.

„Snažil jsem se spolupracovat i s předchozími kouči, ale je pravda, že s trenérem Weberem se známe delší dobu a vážil jsem si ho už tehdy, kdy já byl začínající a on zkušený prvoligový fotbalista. Podobně si ho vážím i teď. Líbí se mně, jak mužstvo vede, je vidět, že toho má ve fotbale hodně za sebou a tím, že fotbal na profesionální úrovni hrál, má k hráčům lidštější přístup a domnívám se, že to kabina přijímá podobně, jako to přijímám já. I proto věřím, že nám to společně bude fungovat a budeme lepší než v předchozím mistrovském ročníku,“ uvedl Marek Matějovský, jenž po odchodu Magery do Brna zůstal osamocený v pozici výrazně nejzkušenějšího a zahraničními angažmá nejostřílenějšího člena mladoboleslavského prvoligového kádru.

„S hlavním koučem i s ostatními členy realizačního týmu proběhla komunikace na téma, jak mladým v kabině pomoct, v tom se budu pochopitelně maximálně snažit a věřím, že to společně vyladíme tak, aby to fungovalo a vedlo ke sportovním úspěchům. Je vždycky složité před začátkem sezóny odhadovat ambice mužstva, každopádně to bývá tak, že hodně napoví úvod sezóny a ten se nám před rokem nepovedl. Proto se snažíme na start do nového ligového ročníku dobře nachystat a všichni děláme všechno pro to, abychom byli dobře připravení a začátek ligy chytli co nejlépe a nový ročník byl lepší, než předchozí. Všichni si uvědomujeme, že byl hodně nepovedený a nikdo z nás ho nechce opakovat,“ dodal Marek Matějovský.

Dnešní lídr mladoboleslavského mužstva Marek Matějovský s fotbalem začal v rodné Staré Boleslavi a po působení v žákovských družstvech Slavoj Stará Boleslav a Alfa Brandýs nad Labem přestoupil jako dvanáctiletý do FK Mladá Boleslav, kde už v dorosteneckém věku nastupoval za dospělé áčko ve druhé lize. Na jaře 2001 přestoupil do prvoligového FK Baumit Jablonec, který mu však dal příležitost pouze v šesti zápasech. Nebylo tudíž divu, že se na počátku roku 2003 vrátil do Mladé Boleslavi a o rok později byl jedním ze strůjců historického boleslavského postupu do první ligy

V prvoligovém týmu FK Mladá Boleslav byl výraznou osobností a když nabral mezinárodní zkušenosti v evropských pohárech, nebylo divu, že se prosadil do české reprezentace a zaujal skauty německých a anglických klubů. V lednu 2008 přestoupil za 1,42 milionu euro do anglického Reading FC, s nímž si zahrál Premier League a Championship, dvě nejnáročnější fotbalové soutěže na světě. V létě 2010 se vrátil do Česka, když AC Sparta Praha za něho Readingu zaplatila zhruba jeden milion euro. Od září 2016 je zase hráčem FK Mladá Boleslav, zprvu jako hostující z pražské Sparty a po skončení smlouvy už jako kmenový fotbalista.

Marek Matějovský dosud v české nejvyšší lize nastoupil do 285 zápasů (za Jablonec 6, za Spartu 150 a za Boleslav 129), v nichž dal jedenáct gólů, za českou reprezentaci při patnácti startech dal jeden gól v mnichovské Allianz Aréně v kvalifikaci ME 2008 proti Německu. Je držitelem titulu českého mistra i trofeje národního poháru se Spartou v ročníku 2013-14.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář