Český hokej v novém!

Se lvem na dresech k lepším zítřkům? – Vkusné připomenutí  výročí.

Bezprostředně po konferenci  ČSLH došlo ke vzpomínce  110. výročí existence  našeho hokeje a velkoplošné obrazovce se promítaly nejslavnější okamžiky, které nám připravili naši borci.  Ale nezapomnělo se ani na temnou stránku, kterou byl vykonstruovaný proces  s našimi reprezentanty v padesátých letech minulého století.

Pak hokejový šéf Tomáš Král představil inovaci:  místo Českého svazu ledního hokeje  vzniká nový název – Český  hokej. Zároveň byl představen nový symbol, který bude možné právně chránit.

A tím symbolem se stává lev. Ocitne se na všech dresech reprezentačních  i krajských celků. Pod lvem bude anglický nápis Czech Republic. „Dosavadní situace, kdy jsme nakládali s vypůjčeným státním znakem, už byla neudržitelná. Na nás parazitovaly různé subjekty. Uzrál čas, abychom po vzoru ostatních hokejových federací symbol zrevidovali a dali do moderního hávu“,  řekl prezident Tomáš Král.

Lev  znázorňuje národní symbol, puk v tlamě hokejový symbol a hříva šest hráčů na ledě. Uvidíme, jaké budou ohlasy fanoušků, hlavně, aby se lvem na prsou bojovali naši reprezentanti jako lvi a vybojovali vítězné hokejové bitvy!

Název Český hokej se stává i obchodní značkou,  Český svaz ledního hokeje nebo zkratka ČSLH se bude používat pouze ve smlouvách  a oficiálních dokumentech.

ČTSA(ph),

 

Napsat komentář