Olympia nebude hrát v novém ročníku druhou ligu, ale ČFL v Radotíně!

Představenstvo fotbalového klubu Olympie Praha se rozhodlo, že v nové sezóně opustí druhou nejvyšší fotbalovou soutěž, ale budou pokračovat v ČFL. Opustí po ročním působení pražský Strahovský fotbalový stadion a zápasy třetí fotbalové soutěže budou hrát v Radotíně. „Klubové žlutočerné barvy na dresech budou zachovány, rovněž logo, akorát se změní název na FK Olympia Radotín,“ informoval v úvodu tiskové konference předseda představenstva a majitel klubu Angelos Goulis.

Přesto nastala složitá situace, neboť podaná žádost o změnu soutěže a působiště, nebyla komisí poprvé schválena.Fotbalisté Olympie před utkáním FNL. Šlo o legislativní a administrativní doplnění, které jsme uvedli do pořádku. Poté byla naše žádost schválena,“ dodal trenér Olympie Oldřich Pařízek, který se rozhodl zůstat dál koučem.

„Základní kádr se změní. S polovinou hráčů nemohu počítat, protože již nebudeme profesionálním klubem, takže se rozhodli odejít za lepšími podmínkami a smlouvami. Možná, že ze současné poloviny jich odejde další půlka, takže budu nucen dávat dohromady úplně nové mužstvo,“ řekl Pařízek.

„Jednali jsme s několika pražskými a venkovskými kluby, ale nakonec jsme zvolili Radotín, kde nám vedení vyšlo vstříc, pro nás s přijatelným fotbalovým zázemím. Co se týká mládežnických celků, ty budou dál působit v Hradci Králové. Chceme realizovat úplně nový projekt, takže prvním úkolem je stabilizace klubu, zejména týmu,“ řekl Angelos Goulis, který věří, že budou hrát výborný fotbal a zároveň stoupne návštěvnost.

„Žádné dluhy a resty klub nemá. Všechny závazky a pohledávky, které jsme měli k hráčům, jsou vyrovnány, nikomu nic nedlužíme,“ upřesnil majitel klubu.

„Chceme dál dělat dobrý fotbal, k tomu potřebujeme vyhovující zázemí, které jsme nakonec našli v Radotíně. V budoucnu se uvidí, jaké budou naše další plány. Na trenéra nebudu v průběhu sezony tlačit, abychom se opět vrátili do druhé ligy,“ upřesnil Goulis.

„Základ mužstva bude z našich vlastních hráčů, s kterými budou nastupovat do zápasů junioři pražských ligových klubů, které získáme na hostování. Již jsme začali s některými kluby jednat,“ dodává trenér Pařízek.

Předseda představenstva Augelos Goulis a trenér Oldřich Pařízek:

Majitel klubu Goulis:

Čtsa, kc, audio,

 

 

Napsat komentář