99 dní: Video s populárním umělcem jako „taxikářem“

1.června 2018 / Do startu Kontinentálního poháru zbývá ještě čtvrt roku, propagační kampaň však nabírá na obrátkách. Přilákání publika na stadion je jedním z klíčových aspektů každé úspěšné (sportovní) akce. Aktuálně bylo k oficiálnímu hashtagu „Budu u toho“ zveřejněno propagační video s Benem Cristovaem. Muž mnoha talentů si zahrál roli, v níž sváží lidi z různých profesí a především mládež na Městský stadion v Ostravě.

Kuchař. Recepční. Hasič. Chirurg. Atletická rozhodčí. Fyzioterapeutka. A třída dospívajících studentů. Různí lidé, v různých rolích, různého věku, muži i ženy, ti všichni si dávají na obličej fanouškovské barvy (samozřejmě s výjimkou rozhodčí), skočí do auta řízeného Benem Cristovaem, případně jako mladí běží na stadion, aby „byli u toho“, aby se dívali, fandili a bavili se nejvýznamnější globální atletickou akcí roku 2018.

V pátek 1. června, 99 dní před začátkem dvoudenního sportovního svátku v Ostravě (8. a 9. září) se do světa rozšířilo video s jasným poselstvím: Atletika oslovuje všechny. Všichni se mohou připojit a bavit se sportem. Ben Cristovao ve videu hraje taxikáře pro lidi, kteří se účastní poháru, ať už jako diváci či v jiných rolích. Sbírá je jednoho po druhém na jejich (pracovních) místech a veze je na stadion.

Každý fanoušek pak jde do „Souboje šampionů“ (další heslo v kampani), vyzdobený bojovými barvami na svých tvářích, přičemž horní část odkazuje na konkrétní kontinentální tým: modrá k Evropě, fialová k Asii-Oceánii, žlutá k Africe, červená k Americe.

30letý Ben Cristovao je perfektní vzorem pro velkou sportovní akci, která spojuje různé kultury a láká mladé publikum – jeho profil na Facebooku sleduje téměř půl milionu lidí. Jeho otec pochází z Angoly v Africe, matka je rodilá Češka. Plzeňský rodák je všestranně nadaná osobnost, zpěvák, textař, tanečník, herec, ale také sportovec. Jako teenager byl úspěšný ve snowboardingu (vítěz série 4×4 českého poháru), poté se začal věnovat brazilskému džiu-džitsu. V něm na mezinárodní scéně v roce 2016 získal bronz na otevřeném asijském šampionátu a také vyhrál prestižní soutěž Madrid Open.

Organizační výbor Kontinentálního poháru v Ostravě má v prvním červnovém týdnu napilno. V úterý (5. 6.) se ve Foru Nová Karolina uskuteční otevření oficiální výstavy k historii Světového a Kontinentálního poháru (1977-2018), následující den (6. 6.) pak na Městském stadionu zkušební závody čtyř dorosteneckých týmů z moravských krajů, při nichž budou otestována speciální pohárová pravidla.

Video: na YouTube).

Michal Procházka, oddělení komunikace ČAS,

 

Napsat komentář