Proti Austrálii nastoupí čeští fotbalisté s Koubkem v brance!

Čeští fotbalisté nastoupí v přípravném utkání proti Austrálii v ofenzivní sestavě s dvěma útočníky Patrikem Schickem i Michaelem Krmenčíkem. Trenér Karel Jarolím už ve čtvrtek avizoval, že do branky postaví Tomáše Koubka. 

Při absenci Pavla Kadeřábka a Thea Gebre Selassieho dostal na pravém beku šanci Jan Bořil, v obraně ho doplní Tomáš Kalas a premiérový start si připíše Jakub Jugas. Nalevo tradičně nastupuje Filip Novák.

V záloze dostala prostor tvořivá trojice Josef Hušbauer, Antonín Barák a Vladimír Darida, tentokrát trenér Jarolím zkouší variantu bez klasického defenzivního záložníka. V útoku budou Krmenčíka na hrotu doplňovat zleva Kopic a zprava Schick. Ten tak dostává prostor na podobném postu, na jakém na jaře nastupoval za AS Řím v Lize mistrů.

 

Koubek má za sebou první sezonu ve Francii, ve které pomohl Rennes k pátému místu v tabulce a postupu do skupiny Evropské ligy. Celkem v Ligue 1 odchytal 34 z 38 zápasů a udržel deset čistých kont. Pavlenka byl zase klíčovou postavou pro záchranu Brém, zatímco Vaclík s Basilejí postoupil do osmifinále Ligy mistrů.

 

Po Austrálii čeká reprezentaci další nezvyklý soupeř Nigérie, ale Jarolím by před zářijovým vstupem do Ligy národů uvítal spíš evropské soupeře. „Musíme to brát tak, jak to je. Nakonec v březnu jsme také hráli se soupeři, se kterými se často nepotkáváme,“ připomněl duely s Uruguayí a Čínou. „Snad to nebude mít vliv na podzimní vystoupení,“ dodal Jarolím.

Sestavy:

ČR: Koubek – Bořil, Kalas, Jugas, Novák – Hušbauer, Barák, Darida – Schick, Krmenčík, Kopic.

Austrálie: Ryan – Risdon, Milligan, Sainsbury, Behich – Luongo, Rogic, Mooy – Leckie, Nabbout, Kruse.

Zdroj: www.fotbal.cz

Pavel Pillár, Tiskový mluvčí fotbalové reprezentace ČR

(FAČR/Štěpán Černý).

 

 

Napsat komentář