V nominaci jednadvacítky na přípravu v Rakousku je pět nováčků!

Pět nováčků nominoval trenér národního týmu české fotbalové reprezentace do 21 let Vítězslav Lavička na soustředění v Rakousku. Trenér jednadvacítky Lavička se rozhodl dát poprvé v reprezentaci šanci Matěji Helešicovi z ostravského Baníku, Matěji Chalušovi z Mladé Boleslavi, Dominiku Janoškovi a Lukáši Sadílkovi 1. FC Slovácko a Janu Matouškovi z Příbrami, která postoupila do HET ligy.

„V nominaci je několik nových jmen, protože v poslední době si někteří hráči v klubech za výborné výkony, zaslouží dostat šanci,“ řekl Lavička na tiskové konferenci. „Současně s tím souvisí, že někteří hráči ze stabilního kádru mají zdravotní problémy,“ jedná se o Václava Černého, Jakuba Šurala a Ondřeje Mihálika, dodal.

Červnový termín je pro reprezentační Lvíčata, jedna z možností k vyzkoušení nových tváří. Lavičkův výběr, čekají dva přípravné zápasy s Rakouskem, před důležitou zářijovou evropskou kvalifikaci. Rovněž domácí tým má po přípravném dvojzápase, která se odehrají 31. května v Zell am See a 3. června v Kuchlu, jen teoretickou šanci, postoupit na mistrovství Evropy.

Trenér Lavička se ještě rozhodoval povolat do nominace Sadílkova mladšího bratra Michala, který působí v PSV Eindhoven. „Chtěli jsme to nakonec uskutečnit, jenže situace byla úplně jiná, neboť v době našeho kempu ho čeká finále domácího poháru,“ prohlásil kouč.

 

Nominace fotbalové reprezentace do 21 let na přípravné zápasy s Rakouskem
Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři
Jindřich Staněk České Budějovice 8 0
Jan Stejskal Olympia Praha 1 0
Obránci
Ondřej Bačo Zlín 3 1
Matěj Helešic Ostrava 0 0
Matěj Chaluš Mladá Boleslav 0 0
David Lischka Jablonec 3 1
Michal Surzyn Olomouc 0 0
Tomáš Wiesner Liberec 3 0
Záložníci
Denis Granečný Ostrava 0 0
Filip Hašek České Budějovice 2 1
Dominik Janošek Slovácko 0 0
Jiří Kulhánek Sparta 7 0
Roman Macek Cremona 3 0
Jan Matoušek Příbram 0 0
Michal Sáček Sparta 12 1
Lukáš Sadílek Slovácko 0 0
Antonín Vaníček Bohemians 1905 2 0
Daniel Trubač Teplice 7 0
Útočníci
Tomáš Ladra Mladá Boleslav 3 0
Matěj Pulkrab Liberec 6 0

Čtsa, kc, audio, foto,

Napsat komentář