Jablonec v Edenu: první tři střely na branku a tři góly!

Zápas 29. kola HET ligy Slavie s Jabloncem měl v pražském Edenu zcela jiný scénář, než mělo finále MOL poháru v Mladé Boleslavi před týdnem. Tentokrát dominovali jablonečtí fotbalisté a stejným výsledkem oplatili slávistům porážku.

O vítězství hostí se vlastně rozhodlo už v první půlhodině. Tři střely na branku chybujícího Koláře, zejména při prvním gólu z  30 metrů, skončily v síti! A pak už to byl marný boj  červenobílých, kteří z dvaceti čtyř střeleckých pokusů, včetně nastřelené tyče Hušbauerem, vytěžili jediný gól v době, kdy se už schylovalo k závěru zápasu. Sice ještě v posledních minutách promarnil vyloženou šanci Jugas, ale Zelený vykopl míč z brankové čáry, další zdramatizování zápasu už Jablonečtí  nepřipustili.

Vítězství si po výborné střelecké mušce a také výborným výkonem brankáře Hrubého zasloužili. Nutno zdůraznit, že při jabloneckém gólmanovi stálo i štěstí, když některé střely slávistů z vyložených gólových pozic jako přitahované magnetem končily na jeho rukavicích.

19.5. 2018 / Praha / sport / fotbal / Slavia / Jablonec / HET liga /
FOTO CPA

 

Slavia po předchozích dobrých výkonech v  lize proti Plzni a Dukle a pohárovém finále, tentokrát selhala. Bojovala  sama se sebou, s častou střeleckou nepřesností  a smůlou v koncovce, to ji může stát postup  do třetího předkola Ligy mistrů. Jablonec, nyní třetí, by totiž v případě vítězství v posledním ligovém kole nad Slováckem a porážce Slavie v Teplicích, skončil v tabulce při stejném počtu bodů se Slavií druhý, zásluhou lepší bilance ze  vzájemných zápasů. To jsou však kalkulace, moudřejší budeme po 30. kole, v sobotu 26. května.

SK Slavia Praha – FK Jablonec 1:3 (0:3)

Branky: 83. Sýkora – 14. Považenec,  18. Chramosta, 30. Trávník. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek. ŽK: Hromada, Sýkora – Zelený. Diváci: 12 473.

Slavia: Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – Stoch, Hušabauer ( 75. Hromada). Sýkora, Zmrhal (46. Danny) – Tecl (46. Škoda). Trenér: Trpišovský.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – Trávník, Hübschmann, Považenec (89. Piroch)- Chramosta, (78. Hanousek), Doležal, Jovovič (70. Kubista). Trenér: Rada.

ČTSA(ph), foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář