Čeští reprezentanti na Euru narazí opět na Maďarsko, ale také na Srbsko!

Kyjev – Stejně jako před rokem se česká reprezentace v malém fotbale v základní skupině mistrovství Evropy poměří s Maďarskem. Medailisty z posledního kontinentálního šampionátu v Brně svedl proti sobě los skupinové fáze v ukrajinském hlavním městě Kyjevě, kde se od 12. do 18. srpna turnaj uskuteční.

Česká seniorská reprezentace se ve skupině D utká vedle bronzových evropských medailistů z Maďarska ještě se Srbskem, Tureckem a Ázerbájdžánem. „Překvapilo mě, že zase máme Maďary. To bude asi nejtěžší soupeř, protože hrají nepříjemný a důrazný fotbal, jsou trošku vyčůraní, zdržují od první minuty, ale nejsou vůbec špatní. Vždycky to s nimi bývá o gól, půjde o nejdůležitější zápas. Od Srbska čekám silový fotbal, ze třetího koše jsme dostali nejtěžší Turecko, byli tam mnohem slabší soupeři, a úroveň Ázerbájdžánu nedokážu tipovat,“ popsal protivníky brněnský univerzál a světový šampion z Tuniska Patrik Levčík.

Nechyběl ani v kádru české reprezentace, která na posledním evropském šampionátu v Brně za Lužánkami podlehla ve finále po pokutových kopech Rusku 1:2. Na úvod turnaje tehdy domácí výběr prohrál s Maďarskem 0:1. V Kyjevě postupují do čtvrtfinále vždy dva nejlepší celky. „Chceme postoupit z prvního místa, ať máme lehčí los v play-off, ale může se stát cokoli, stejně jako jsme v Brně prohráli první zápas s Maďarskem, pak jsme se ocitli pod tlakem v dalších utkáních. Uvidíme, s čím dojede třeba Srbsko, může to být zamotané, ale doufám, že k tomu přistoupíme zodpovědně, zvládneme i zápas s Maďarskem a bude se nám hrát líp,“ prohlásil nejlepší hráč posledního Eura Levčík.

Na české reprezentanty se chce každý vytáhnout, vždyť v říjnu ovládli v Tunisku světový šampionát. „Bude otázka, jak se s tím srovnáme v hlavách, abychom soupeře lehce nepodcenili, což věřím, že realizační tým nedopustí. Rozhodne, jak mančafty k zápasům s námi přistoupí, jestli budou mít zbytečně přehnaný respekt, nechají nás hrát, a tím nás posadí na koně, nebo duel vezmou tak, že se chtějí vyšvihnout a za každou cenu nám vzít body,“ uvažoval Levčík.

Losování skupinové fáze Eura hostilo sídlo Ukrajinského fotbalového svazu v Kyjevě a ceremoniálem provázeli Miss Ukrajina 2017 Polina Tkachová a člen managementu Evropské federace malého fotbalu Jakub Štefek. „S hosty z vedení Ukrajinské fotbalové federace, Evropské federace malého fotbalu, Ukrajinské minifotbalové asociace a zástupci města Kyjeva se povedlo uspořádat skvělou akci. Los dal dohromady velmi zajímavé skupiny,“ uvedl Štefek.

Rozlosování skupin pro mistrovství Evropy v malém fotbale na Ukrajině 2018

Skupina A: Ukrajina, Černá Hora, Slovensko, Itálie, Belgie.

Skupina B: Rumunsko, Španělsko, Anglie, Izrael, Rakousko.

Skupina C: Bosna a Hercegovina, Kazachstán, Bulharsko, Irsko, Albánie

Skupina D: Česká republika, Maďarsko, Srbsko, Turecko, Ázerbájdžán.

Jaroslav Kára. komunikace PR,

 

Napsat komentář