Praha si odvezla hladkou výhru, Pořízka zdržela kontrola!

Příbram – Pražský tým se po vítězství 7:1 v Příbrami těšil na oslavnou cestu domů, jeden hráč však s mužstvem radostné pocity neprožíval. Jan Pořízek musel na plánovanou antidopingovou kontrolu, jenže ta se protáhla natolik, že spoluhráči odjeli bez něj.

Vzorek moči odevzdal až dlouho po utkání, ale ještě sehnal odvoz domů. „Bylo pro mě nepříjemné, když jsem věděl, že kluci pospíchají s odjezdem. Vsugeroval jsem si do hlavy, že to musím rychle stihnout, aby nečekali, jenže to bohužel nešlo,“ smál se pražský hráč. „Naštěstí to dopadlo takhle, neumím si představit, kdyby se mi to stalo v Brně, kde jsme byli minibusem a všichni by čekali hodinu, než se to povede,“ culil se Pořízek.

V zápase desátého kola Superligy malého fotbalu prožil tým Staropramen Praha jedinou nepříjemnost v první minutě, kdy po přihrávce příbramského Martina Štochla skóroval Jiří Junek. Pak už dávali branky jen hosté. „Od třetí vteřiny jsme prohrávali, potom jsme se klukama zvedli a téměř celý zápas jsme měli převahu. Snad jen od patnácté minuty první půle jsme pět minut polevili, Příbram se trošku vrátila do hry, ale po přestávce jsme hráli dobře a už to byl jednoznačný zápas,“ shrnul pražský hráč.

Do konce prvního poločasu obrátili skóre Jiří Sodoma s Pořízkem. „Začali jsme úžasně, Praha udělala chybu, z čeho jsme hned dali gól. To byl začátek z říše snů, ale potom jsme byli všude daleko, úplně rozházení, od začátku to skřípalo. Přečkali jsme nějaké šance, jenže přišly dvě individuální chyby a hosté otočili výsledek. Do poločasu to pořád bylo rozumné a řekli jsme si, že se zkusíme zlepšit, budeme hosty dostupovat, bohužel jsme to nedodrželi. Byli jsme daleko, pořád jsme na ně čekali a Pražané trestali naše individuální chyby, takže z toho vznikl takový strašidelný výsledek,“ litoval příbramský útočník Martin Štochl.

Skóre zvýšil Pavel Šultes, pak se krásně z rohu trefil Pavel Slánský a v posledních třech minutách zvýšili Sodoma, Břetislav Tvrzník a Zdeněk Sláma. „Doufám, že se z utkání poučíme. Máme jen dva hráče okolo třiceti let, jinak jsou tam samí mladí kluci a tým se pořád utváří. Tuhle sezonu jsme si řekli, že mužstvo stabilizujeme a takové zápasy jsou pro nás hodně poučné. Musíme si uvědomit, že bez běhání to nepůjde, potřebujeme soupeře dorážet, být cítit u protihráče a ne každému dávat dva metry. To si před utkáním musíme říkat, aby to dodržovali mladí i staří. Výsledkově to tak nevypadá, ale myslím, že se tým pomalu sehrává, už je to mnohem lepší, než když jsme začínali. Udělali jsme třeba Blanensko, což nikdo nečekal, ten zápas se hodně povedl. Řekli jsme si, co budeme hrát a dodrželi to, proti Praze jsme tak nehráli, což byl velká chyba a naše nezodpovědnost,“ líčil Štochl.

Praha po desátém kole opět dotáhla vedoucí Pivovar Černá Hora Blanensko, na druhé příčce se nachází jen vinou horšího skóre. „Chceme s klukama zabojovat o titul, příští týden nás doma čeká Blanensko, což bude hrozně důležitý zápas. Když ho zvládneme, přiblížíme se k titulu ještě víc, takže chceme vyhrát,“ burcoval Pořízek.

Příbram se čtyři kola před koncem celostátní soutěže po prohře s Prahou stala prvním týmem, který nemá šanci na mistrovský titul. Středočeši ztrácejí z poslední pozice na sedmé Pardubice osm bodů. „Mám osobní cíl udělat ještě tři body. Chci porazit Olomouc, kterou jsme zdolali doma v podzimní části. Teď jedeme ven a doufám, že to je hratelný soupeř. Doma jsme s ní hráli vyrovnaně a nakonec vyhráli o dva góly. Snad ještě tři body do tabulky přidáme, aby nebyl odstup tak strašidelný,“ plánoval příbramský hráč.

Na podzim hodlá mladý středočeský celek nastartovat úspěšnější éru. „Začneme s novým týmem, trošku zkušenějším. Teď prožíváme, čím si ostatní mužstva prošla na začátku. Náš tým je úplně nový, celý se přebudoval, začínáme odznova. Snažíme se scházet v nějaké stabilní sestavě, i když bohužel máme zranění, ale chodí pořád stejní lidé, abychom se sehrávali a někam to vedlo. Nechceme dostávat 0:7 nebo 1:8 a takové šílené výsledky, potřebujeme někam směřovat, ať jsme konkurenceschopní ostatním týmům,“ uzavřel Štochl.

Příbram – Staropramen Praha 1:7 (1:2)

Branky a nahrávky: 1. J. Junek (Štochl) – 10. Sodoma (Rajnoch), 12. Pořízek (Šultes), 37. Šultes (Sodoma), 52. Slánský (Šultes), 57. Sodoma (Pozníček), 58. Tvzník (Sodoma), Sláma (Pozníček). Rozhodčí: Růžička – Dočekal. ŽK: Buch – Tvrzník, Hakl. Diváci: 50.

Příbram: Milan Vančát – David Sandr, Luboš Kunc, Martin Štochl, Zdeněk Buch, Jiří Junek, Jakub Tošovský, Karel Krejčí, Michal Pohořálek.

Praha: Jaroslav Bellada – František Hakl, Zdeněk Sláma, Jan Pořízek, Břetislav Tvrzník, Pavel Šultes. Jan Rajnoch, Pavel Slánský, David Pozníček, Adam Kraus, Jiří Sodoma.

Jaroslav Kára komunikace PR,

utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

Foto: Svatopluk Samler,

Napsat komentář