Aerobikoví talenti se předvedou na soutěži Aerobic Master Class

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz pořádá letos už 26. ročník akce Soutěžní Aerobic Master Class. Z postupových kol postupuje do velkého finále, které se koná 20. května ve sportovní hale na Petřinách – ZŠ Jih, na čtyři stovky účastníků z celé ČR. Atmosféra bude podle pořadatelů i letos velice emotivní, protože do soutěže se mohl přihlásit každý, kdo má rád aerobik a rád závodí. Diváci se tak mají rozhodně na co těšit.

Popularita této veřejné soutěže v aerobiku každým rokem roste. Svědčí o tom především zvyšující se počet závodníků. Z postupových kol v Českých Budějovicích, Plzni, Kladně, Železném Brodě a Ostravě letos postoupilo do velkého finále na 400 závodníků. Děti a teenageři soutěží ve věkových kategoriích 8–10 let, 11–13 let a 14–16 let. Novinkou je kategorie do 7 let open, která se neboduje, ale výkony dětí si jistě zaslouží velký potlesk publika.

Líheň aerobikových talentů

Od počátku své existence prošly soutěží stovky začínajících závodníků, kteří podlehli kouzlu aerobiku. Mnozí z nich jsou dnes úspěšní mistři České republiky, medailisté mezinárodních závodů či dokonce trenéři.

Do soutěže se může přihlásit každý, kdo má rád aerobik a rád závodí. Finalistou se stane z postupového kola, které si vybere dle svého bydliště. V letošním roce se konalo celkem pět kol po celé republice. Členové poroty měli těžký úkol – poslat v každém z nich vždy patnáct nejlepších závodníků do finále. Závodník tady vystupuje pod svým jménem, s číslem na prsou a snaží se co nejpřesněji zachytit vše, co lektor na pódiu předcvičuje. Musí zvládnout zachytit a předvést techniku, emoce, mít kontakt s rozhodčími i s diváky a mnohé další.

Z postupových kol letos míří do finále na tři stovky závodníků. Přímo v den konání akce se mohou do soutěže přihlásit ještě i zájemci v kategorii 17 a více let, protože ta není postupová.

Ani letos navíc nebudou chybět na soutěži lektoři zvučných jmen: nejstarší věkové kategorie se ujme několikanásobný mistr světa ve sportovním aerobiku Vladimír Valouch a na akci se jako lektoři těší například Gabriela Šustrová, Pavel Sirotek, Aneta Rosenbergová nebo Pavlína Radičová. Akce se koná pod finanční záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.

Více informací najdete zde: https://fisaf.cz/kalendar-zavodu/20-5-2018-praha-mcr-samc/

Fotografie v tiskové kvalitě najdete zde (www.fisaf.cz):

https://www.dropbox.com/sh/o5cdi77b2ujdnsx/AABm0kYAus9rvOR30SaiUFmfa?dl=0

Zuzana Rybářová
WWW.AMAZE.MEDIA

Napsat komentář