O důležité výhře rozhodli boleslavští v závěrečné pětiminutovce

Boleslavští po utrápených pěti týdnech, v nichž čtyřikrát remizovali a jednou prohráli, konečně vydřeli vítězství v 28. kole ligy za tři body a s průběžným souhrnným ziskem jedenatřiceti bodů se posunuli ze třinácté na desátou příčku a vzdálili se druholigovému propadlišti na bezpečný odstup.

V prvním poločase byli opticky aktivnější domácí Bohemians, ale první roh kopali Boleslavští už ve 2. minutě. Také první gólovou šanci měli Boleslavští, když se v 10. minutě Konaté prodral přes dva protihráče a po jeho přízemní přihrávce napříč vápnem Ladra v jasné gólové pozici vysoko překopl branku. Bohemians zlobili boleslavskou obranu především ze standardních situací, první roh kopali až v 15. minutě, trestňáků od postranních čar za půl hodiny několik.

Ve 27. minutě Valenta trestným kopem podle hráčské zdi trefil levou tyč vršovické branky a Konaté přesnou dorážkou nad ležícím brankářem dal vedoucí boleslavský gól – 0:1.

Boleslavští se uklidnili jen zdánlivě a pět minut před přestávkou o vedení přišli. Ve 40. minutě Bohemians zaútočili po levé straně, Mašek uvnitř boleslavské šestnáctky přihrál Vaníčkovi a ten se z necelých deseti metrů zamířil přesně k pravé tyči – 1:1.

A o tři minuty později mohli Bohemians vývoj utkání zcela otočit. Dostálův přetažený centr Vaníček hlavičkoval jen pár centimetrů vedle levé tyče Polačkovy branky.

Druhý poločas začali Bohemians dravě a ve 49. minutě Jindřiškův trestňák Šmíd hlavičkoval do boleslavské branky z ofsajdu a rozhodčí Orel správně gól neuznal. Boleslavští odpověděli Takácsovou bombou těsně nad břevno a dvěma rohovými kopy, byť neúspěšnými, ve třech minutách. V 60. minutě po Reiterově přihrávce Mašek netrefil boleslavskou branku, o pět minut později Nečasovu šanci boleslavský brankář Polaček zmařil včasným vyběhnutím.

V 69. minutě po autovém vhazování si uvnitř boleslavské šestnáctky Mašek zpracoval míč a přihrál ho Reiterovi, jenž z deseti metrů přestřelil Polačkovu branku. V 72. minutě se Valenta pokusil zopakovat úspěšný trestný kop z 27. minuty, ale tentokrát se mezi tyče netrefil. V 75. minutě po Reiterově přihrávce se ve své první šanci po příchodu na hřiště ocitl Kabaev, ale boleslavskou branku přestřelil.

Na druhé straně hřiště v 79. minutě se Konaté probil do vršovické šestnáctky, kde jej dva obránci společným úsilím zastavili, ale míč se odrazil k Magerovi, který technickou křížnou ranou z úhlu těsně minul Fryštákovu branku. V 84. minutě po spolupráci s Magerou běžel Přikryl sám proti soupeřově brance, kterou však těsně přestřelil za přispění Fryštáka a Boleslav tak přičiněním brankářovy teče získala sedmý roh. A ten se ukázal být šťastným.

V 85. minutě Matějovským rozehraný rohový kop propadl ve skrumáži před brankou k Chalušovi, který míč usměrnil mimo Fryštákův dosah a zajistil Boleslavi vedení 1:2. Evidentního rozčarování v klokaních řadách Boleslavští vzápětí využili k pojištění tříbodového zisku. V 87. minutě za dlouhým pasem za vršovickou obrannou linii sprintoval Přikryl, proti němuž z branky vyrazil Fryšták, ovšem po nepovedeném odkopu se k míči dostal Magera, jenž zmatky v defenzívě Bohemians potrestal přesnou přízemní ranou do opuštěné branky – 1:3.

V předposlední minutě si Polaček poradil s nedůraznou vršovickou hlavičkou a po této šanci Bohemians ještě větší měla Boleslav, ale Přikrylovo úspěšné přelobování Fryštáka rozhodčí za gól neuznali kvůli ofsajdu. V jediné nastavené minutě Přikryl vybojoval pro Boleslav roh, který rozehrál na Jánoše, jehož rána minula vršovickou branku zároveň se závěrečným hvizdem rozhodčího Orla. Okamžitě vytrysklá boleslavská radost demonstrovala, jak se hráčům i trenérům ulevilo ze zažehnání sestupové hrozby…

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)

Góly: 40. Vaníček – 27. Konaté, 85. Chaluš, 87. Magera. Rozhodčí: Orel – Myška, Fišer. Diváků: 4 787.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Šmíd, Bederka, Švec – Jindřišek, Hašek – Vaníček, Mašek (88. Bartek), Reiter – Nečas (74. Kabaev). Trenér: Hašek st.,

Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Chaluš, Křapka – Jánoš, Matějovský – Konaté, Valenta (86. Fabián), Ladra (73. Magera) – Komlichenko (56. Přikryl). Trenér: Weber.

Trenér Weber – utkání pro nás dopadlo dobře

Po více jak jednom kalendářním měsíci byl před novináři na pozápasové tiskové konferenci boleslavský trenér Jozef Weber spokojenější, než kolega od soupeřova týmu, tentokrát Martin Hašek, který si posteskl, že výsledek vyznívající jednoznačně pro Boleslav hodně zkreslil výkon jeho svěřenců.

„Utkání pro nás dopadlo dobře, i když se vítězství nerodilo lehce,“ řekl na úvod hodnocení výhry nad Bohemians trenér boleslavských fotbalistů Jozef Weber. „Šli jsme v prvním poločase do vedení, ale potom jsme se nechali od Bohemky zatlačit a ta zaslouženě vyrovnala. V tu chvíli jsem se modlil, abychom poločas přežili s nerozhodným výsledkem. Druhý poločas byl vyrovnaný, i když Bohemka měla šance přes rychlého Reitera. V závěru jsme utkání rozhodli dvěma góly a jsme za to všichni velmi rádi.“ Jozef Weber bezprostředně po utkání neměl ještě přesné informace o zbylých ligových výsledcích a tak na otázku, jak moc je vítězství ve vršovickém Ďolíčku důležité pro boleslavskou snahu o záchranu prvoligové příslušnosti, odvětil: „K záchraně nás to přiblížilo hodně. Protože za mého krátkého působení v Boleslavi jsme byli úspěšnější venku, než na domácím hřišti, věřil jsem, že budeme na Bohemce úspěšní.“

Trenér Jozef Weber veřejně pochválil z hráčů Matějovského a Mageru, kteří podle jeho mínění byli pro boleslavský úspěch hodně důležití. Pod vedením Jozefa Webera vyhrála Boleslav tři ligová utkání, postupně v Brně, v Plzni a ve vršovickém Ďolíčku nad Bohemians. Doma ani jedno a poslední šancí v tomto ligovém ročníku bude duel o body v předposlední májové sobotě.

„Jsem smutný, protože jsme podruhé doma prohráli, jednou na podzim a jednou nyní na jaře,“ prohlásil zklamaně vršovický kouč Martin Hašek.

„Před týdnem hráči v Olomouci předvedli nejlepší výkon venku. Proti Boleslavi zahráli jeden z nejslabších zápasů doma. Nebyl úplně nejhorší, výkon mužstva byl průměrný, ale první gól jsme dostali z ničeho ve chvíli, kdy jsme soupeře kombinačně přehrávali. Pěkným gólem jsme ještě před přestávkou vyrovnali a mysleli si, že v druhém poločase rozhodneme zápas v náš prospěch. Přehrávali jsme soupeře, ale neproměnili žádnou šanci za nerozhodného stavu. Dát druhý gól, pro soupeře by to byl těžký direkt za situace, v jaké se nachází. Dostali jsme však druhý a brzo i třetí gól a bylo po zápase. Výsledek úplně zkreslil dojem z utkání,“ dodal trenér Bohemians Martin Hašek.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav,

Jiří Koros, manažer komunikace,

Napsat komentář