Sigma jede do Zlína!

Tým SK Sigma Olomouc hraje ve 28. kole HET ligy utkání ve Zlíně. Modrá lavina bude bojovat o další body v sobotu od 18.00.

Hanáci jsou na třetím místě, což v současném postavení znamená postup do Evropské ligy. Mohla by tým v závěru ligy nějak svazovat zvýšení zodpovědnost? „Ještě je jedna důležitá podmínka, aby Slavia udržela druhé místo. Není nikde psáno, že tam skončí. Nicméně vývoj sezony vede tím směrem, že třetí místo by ten přímý postup mělo zajistit. Samozřejmě o to větší váhu a důležitost to má. Pro nás se ale pořád nic nemění. Pořád jsem v pozici, kdy svůj cíl poměrně výrazně překračujeme. Ovšem tady v té situaci je naší základní povinností, abychom pro třetí místo udělali maximum bez ohledu na to, jak to dopadne,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „I když jsem si velmi dobře vědomi toho, že síla našich konkurentů je obrovská. A o to třetí místo budou usilovat také oni,“ podotkl.

Ke splnění úkolu zůstat na třetím místě stačí relativně málo – získat v posledních třech kolech devět bodů a pak se Sigma nemusí na nikoho ohlížet. „Jsme jediní v pozici, kteří to mají ve svých rukách. Pokud bychom třikrát vyhráli, tak nám nikdo třetí místo nevezme. Nicméně stejným způsobem může uvažovat Sparta, pokud třikrát vyhraje. I přes bodovou ztrátu doma s Bohemians jsme v situaci, kdy o to můžeme hrát sami bez ohledu na nějakou pomoc. Což by mělo být pro hráče dostatečnou motivací,“ uvedl Jílek.

První krok čeká Sigmu v sobotu ve Zlíně. Ten hrál na podzim na olomouckém Andrově stadionu zápasy Evropské ligy, takže trenér Václav Jílek tento tým viděl častěji, než ostatní. „Viděl jsem Zlín několikrát, ne jenom v Evropě. Ale tam byl přece jen jiný trenér, jiní soupeři, je to podle mě diametrálně odlišné. Nároky na hráče i jejich výkony. Zlín se zvedl z problémů, které měl, i když se mu nepodařilo několikrát po sobě doma naplno zabodovat. Takže myslím, že o to větší motivaci v utkání budou mít. Potkáme se kvalitním mužstvem, které má jasnou ambici potvrdit bodově příslušnost k ligové elitě a nemít pak v závěru problémy. Z tohoto pohledu to bude obrovsky náročné utkání. Ale my zase máme svoji motivaci a určitě tam nejedeme s cílem odevzdat soupeři body,“ řekl Jílek.

K úspěchu bude Sigma potřebovat pečlivý, soustředění a dobrý výkon po celé utkání. „To samozřejmě. Ale vždycky je to dané tím, že na hřišti nejsme jenom my. Je tam také soupeř a hodně to vychází i z jeho aktivity. Čekám od mužstva trenéra Petržely hodně agresivní a běhavou hru, takto se Zlín profiluje, stejným způsobem jako Bohémka. Budeme také muset přidat víc na sebevědomí, odvaze, i na kvalitě, kterou jsme v sobotu v prvním poločase postrádali,“

Sigma jde do utkání v kompletním složení, všechny hráče má trenér Václav Jílek k dispozici.

Čtsa, zdroj: www.sigmafotbal.cz

 

Napsat komentář