Jablonec i Slavie ve finále domácího poháru MOL Cup berou jen výhru!

Před finálovým soubojem domácího poháru MOL Cupu mezi Jabloncem a pražskou Slavií se uskutečnila tisková konference trenérů a hráčů obou finalistů v dějišti zápasu v Mladé Boleslavi, které se odehraje ve středu 9. května od 20:15 hodin.

Jablonecký trenér Petr Rada dobře ví, oč jeho tým hraje. Ve hře je totiž postup do základní skupiny Evropské ligy, který má jeho tým už dlouhodobě v hledáčku, ale nikdy se mu do fáze evropské soutěže probojovat nepodařilo. Teď stačí vyhrát zápas a sen se může vyplnit.

„Každý majitel by chtěl do Evropy, která přináší ekonomické příležitosti, je tomu i v případě Jablonce. Šance je to veliká. Samo o sobě je pohár druhá nejcennější trofej, takže přikládáme tomu velkou váhu. Cesta až sem byla trnitá a my chceme uspět. Víme, že nás čeká těžký soupeř Slavia, která má proti nám obrovský rozpočet a hráče, ale na hřišti se bude hrát jedenáct na jedenáct, tam se to maže. Moji hráči půjdou do zápasu s velkým sebevědomím, budeme se snažit hrát stejný fotbal jako v jarní části ligy, tak abychom uspěli. Především se soustředíme sami na sebe. Nechci, aby hráči byli pod nějakým extrémním tlakem, když to prostě nevyjde, tak aby to pro ně byl konec světa,“ tlak na hráče jablonecký kouč nevytváří.

„Moji svěřenci odehráli jaro kvalitně, fotbal na tréninku je baví. Mají vůli po vítězství. Chceme hrát aktivně, uvidíme, co nám soupeř dovolí. Nesmíme se bát. Jak nastoupíme, to ještě neřeknu, je ještě 24 hodin do zápasu,“ řekl trenér Rada a dodal. „Vítěz bere všechno, druhý nic. Musíme se na to připravit a pokusit se vyhrát.“

Jak vidí finálové utkání kapitán jabloneckého týmu Tomáš Hübschman.

„Pro náš tým je to veliká šance, jak se do skupiny Evropské ligy dostat, takže ji musíme zítra využít. Je to poprvé, že jsme tak blízko účasti do základní skupiny, uděláme proto všechno, abychom se tam dostali,“ řekl jablonecký kapitán a dodal. „Není jednoduché dojít až do finále, přes větší týmy, než jsme my. Spoluhráče ale před tak důležitým zápasem uklidňovat nemusím, jsem otevřený všem. Nováčky v týmu nemáme, každý si to musí v hlavě nastavit tak, jak potřebuje. Trenér do nás vítěznou mentalitu tlačí celé jaro.“

Jablonecký kapitán sledoval poslední vydařený zápas Slavie proti Plzni. „Byli velmi kvalitní, nedali soupeři čas na rozehrávku,“ řekl nejzkušenější hráč jablonecké kabiny. Že bude, finále MOL Cupu za dohledu videorozhodčího, to jablonecký středopolař příliš neřeší. „Mně video nevadí, řekl bych, že spíš dává větší klid rozhodčímu, který může být v naprostém klidu,“ řekl Tomáš Hübschman.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský roli favorita ve finále poháru nepřijal.

„Jablonec prošel těžkým losem poháru, na jaře hraje opravdu výborně. Budeme hrát finále se špičkovým týmem naší ligy. Osobně si myslím, že finále nemá favorita. Je to jiný zápas, jiný soupeř a velice odlišné utkání. Jablonec hraje jinak, než Plzeň, ale pohárové zápasy jsou vedeny jinak, než ligové. Budeme vycházet z typologie soupeře. Hodně tomu utkání napoví, první vstřelený gól. Je to zápas o trofej, šanci dostanete jednou za dlouhý čas. Motivace je maximální, větší už nemůže být,“ připustil trenér Pražanů.

„Bude to hodně nepříjemný soupeř, tým si s trenérem Radou úspěšně sedl, já jsem ho ve Slavii zažil, vím, jaký je. Hrají dobrý fotbal, bude to boj a hodně těžké,“ doplnil trenéra Jaromír Zmrhal.

Jaromír Zmrhal má ve finále poháru velkou motivaci: „Motivace to je veliká. Trofej bych určitě vyhrát chtěl, protože jsme ji se Slavií ještě nezískali. Půjdeme do toho naplno a budeme se snažit zvítězit,“ řekl záložník Slavie.

Čtsa, kc, zdroj: www.fkjablonec.cz   www.slavia.cz

 

 

 

 

Napsat komentář