Olomouc ztratila po remíze s Bohemians body!

Fotbalisté Olomouce nedokázali vyhrát v 27. kole první ligy nad Bohemians 1905 a doma remizovali 1:1. Zároveň ztratili dva body v boji o pohárové příčky. Pražané se ujali vedení vlastním gólem Václava Jemelky, Sigmě se v závěru zápasu podařilo vyrovnat, které zařídil Jakub Plška.

Zápas začal oboustranně opatrně, ale ve 14. minutě se Vaníček dostal po pravé straně na hranici velkého vápna a jeho centrovaný míč si srazil do vlastní branky Jemelka 0:1. Bohemka byla v dalších minutách aktivnější a po půlhodině hry mohla přidat druhý gól po kombinaci Tetteha s Haškem, jehož střelu vychytal domácí gólman Buchta.

Na druhé straně se vyznamenal hezkým zákrokem brankář Fryšták, který zlikvidoval nebezpečnou hlavičkou Řezníčka. V závěru prvního poločasu si vypracovali hostující hráči vyloženou šanci, ale střela Tetteha trefila tyč.

Do druhého poločasu vstoupil domácí velkým důrazem, přesto první zahrozili hosté v 61. minutě, kdy se do šance dostal Hašek, ale brankář Buchta jeho střelu zblízka vyrazil. Olomouc se dál snažila neustále o vyrovnání, jenže její hra postrádala přesnou přihrávku a následné finální zakončení.

V 80. minutě střelu Vepřeka vytáhl brankář Fryšták nad břevno. Po dvou minutách se domácí, konečně radovali z vyrovnání, když se z přímého kopu umístněnou střelou trefil Plšek 1:1.

Sigma se ještě v závěru snažila o výhru, ale hostující Pražané zaslouženou remízu uhájili. Olomouc má na třetím místě tabulky dvoubodový náskok před Jabloncem a pátou Spartou, která je mimo pohárového místa, náskok tří bodů.

„Nevstoupili jsme do utkání dobře, v prvním poločase to pokračovalo. Soupeř byl naopak aktivní, agresivní, navíc jsme inkasovali z prvního brejku. Do vedení pustit Bohemku, není nikdy dobré. Měli jsme štěstí při Tettehově střele, i Řezníček měl šanci. Ve druhé půli jsme Bohemku zatlačili, přestože naši rozehrávku neustále rozbíjeli. Měli jsme velký tlak a několik dobrých centrů. Byla to jen otázka finální přihrávky, nakonec jsme se dočkali ze standardky vyrovnání. Soupeř tam měl ve druhé půli další dvě velké šance. Bod musíme brát, hráli jsme ale doma, to je málo. Hodně nám pomohli diváci, kteří byli hodně znát a hlavně v závěru. V dalším kole potřebujeme vyhrát ve Zlíně,“ zhodnotil zápas Václav Jílek trenér Olomouce.

„Podali jsme nadprůměrný výkon, možná nejlepší výkon na jaře venku, navíc s velmi dobrým týmem. Jsme přesto zklamáni z výsledku, protože jsme měli vyhrát. Trefili jsme dvě tyčky, několik brejků jsme zahodili. V závěru jsme se obávali o vybojovaný bod, převažuje to pozitivní, vyšlo to běžecky. Měli jsme jasný plán, jak nabourat Sigmě rychlé útoky, takže jsme hráli hodně vysoko. Sigma byla nucena hrát něco jiného, chodila do rizika, z toho jsme okamžitě odpovídali v protiútocích. Z toho pramenil náš gól a šance. Sigma nebyla nebezpečná, ale po vyrovnávací brance jsme měli co dělat, abychom bod uhráli,“ řekl spokojeně Martin Hašek st. trenér Bohemians 1905.

SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)

Branky: 82. Plšek – 13. vlastní Jemelka. Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Blažej. Diváci: 5 206.

Olomouc: Buchta – Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (71. Yunis), Houska (59. Texl), Plšek, Kalvach, Falta (84. Moulis) – Řezníček. Trenér: Jílek.

Bohemians 1905: Fryšták – Dostál, Bederka, Hůlka, Švec – Záviška (69. Reiter), Jindřišek, Mašek (85. Kabajev), Hašek ml., Vaníček – Tetteh (74. Nečas). Trenér: Hašek st.