FAČR a LFA se dohodly na použití videorozhodčího na finále MOL Cupu!

FAČR a LFA se dohodly na společném postupu ve snaze o využití režimu videorozhodčího na finálovém zápase MOL Cupu. V něm se střetnou 9. května týmy SK Slavia Praha a FK Jablonec a vedení obou asociací věří, že se vše podaří zdárně stihnout v termínu.

„FAČR a LFA společně jednaly o využití režimu videorozhodčího na finálovém zápase MOL Cupu již několik týdnů, tedy ještě předtím, než byla známá finálová dvojice. Když jsme v tomto směru zaznamenali zájem také obou finalistů, byli jsme tak už na situaci připraveni. To nám v mnoha směrech urychlilo a také ulehčilo řešení všech následných kroků,“ říká ke konstruktivnímu jednání s LFA předseda FAČR Martin Malík.

Jakmile FAČR oficiálně zažádala o nasazení režimu Video assistant referee (VAR), LFA ihned požádala o souhlas k jeho použití Mezinárodní pravidlovou komisi IFAB.

„Finále MOL Cupu je z pohledu organizace využití videorozhodčího významně náročnější oproti ligovému utkání, a to jak z ekonomického, tak i technologického hlediska. Žádost o získání povolení ze strany IFAB již byla odeslána a verdikt očekáváme v nejbližších dnech. Současně věříme, že tento krok znamená začátek dlouhodobé spolupráce mezi LFA a FAČR v rámci projektu videorozhodčího,“ komentuje aktuální situaci Tomáš Bárta, výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace.

Finále MOL Cupu se odehraje 9. května od 20:15 hodin v Mladé Boleslavi.

Michal Jurman, Ředitel Oddělení komunikace

Fotbalová asociace České republiky

 

 

Napsat komentář