David Lafata trenér Sparty Hapal, trenér Zlína Petržela Petr Jiráček k zápasu

David Lafata nastoupil do zápasu se Zlínem místo zraněného Václava Drchala a po změně stran zvýšil vedení Sparty na 2:0. Na svůj poslední gól si nevzpomněl.

„ Je to už dávno, bylo to 24. září. S Teplicemi nebo proti Slovácku možná, tipuji Teplice. Od té doby jsem nehrál, takže tak dlouhé čekání to nebylo. Samozřejmě že každý chce hrát, ale o sestavě rozhoduje trenér. Já trénuji pořád naplno a čekám na svou šanci,“ řekl kapitán Lafata.

„Myslím, že jsme zápas proti Zlínu mohli odehrát v naprostém klidu. Za stavu 2:0 jsme začali vymýšlet, místo toho, že bychom přidali ještě gól, tak jsme to opět zdramatizovali,“ dodal.

„Víme že, se nám utkání v Ostravě nepovedlo. Proti Zlínu jsme to chtěli odčinit, akorát začátek se nám povedl. Škoda, že jsme nepřidali další góly a nerozhodli zápas už v úvodu. Zlín získal půdu pod nohama a začal nás zlobit, přesto jsme vedli 2:0. Ale jak jsem řekl, kdybychom přidali ještě další góly, mohli jsme to dohrát v naprostém klidu,“ řekl Lafata po zápase.

Proti Zlínu si Lafata připsal 198 gól. Během zbývajících třech kol se bude snažit zaokrouhlit to na 200 gólů, ale musí dostat šanci. „Všechno se dá. Ale uvidíme, jestli dostanu ještě šanci. Je důležité vyhrát další tři kola a uvidíme, jak dopadne pro nás ligová tabulka,“ spokojený Lafata.

„Co se týká gólu, musím říci, že jsem dostal skvělou přihrávku od „Costy“ jen jsem se snažil nepřekopnout branku. Nakonec jsem se přesně trefil,“ řekl Lafata.

Letenský tým zvládl domácí utkání se Zlínem. 

Pavel Hapal foto cpa,

„U zraněného Martina Frýdka se možná nejedná o vážný zdravotní problém. Václav Drchal, má problém s kolenem, ale nemáme zatím přesnou diagnózu. Budeme vědět více po podrobném vyšetření,“ řekl trenér Hapal na úvod tiskové konference po zápase.

„Soupeř neměl žádnou šanci kromě vstřelené góly, jinak jsme měli zápas pod kontrolou. První půle byla velmi dobrá, ale měli jsme soupeře potrestat více, góly. I přes inkasovaný gól jsme ale závěr zápasu zvládli. Jsem rád za tři body a jedeme dál,“ uvedl Hapal.

„Jako jsme hráli v úvodu, chceme hrát každý zápas. Vstup do zápasu byl výborný, přesto s mužstvem trochu zatřásly vynucené změny během prvního poločasu a přestávce. Prvních dvacet, třicet minut bylo dobrých. Hodně jsme běhali a napadali soupeře,“ dodal trenér.

„Šli jsme do zápasu v rozestavení 4-4-2 a pokračovali jsme i po příchodu Davida Lafaty na hřiště. Jsem rád, že se odměnil hezkým gólem.“

„Co se týká hráčů, pozice na pravé straně zálohy Stanciovi vyhovuje, může si navést míč do středu vápna, v této pozici je hodně nebezpečný, takže varianta, aby na této pozici zůstal, je ve hře. Dal gól z trestňáku, to mě nepřekvapuje, je v tom výborný.“

„ Ondřej Zahustel v některých předchozích zápasech neměl dobré momenty, proti Zlínu ztrácel míče, naopak si myslím, že oproti předchozím zápasům šel jeho výkon trochu nahoru.“

„Kanga odehrál výborné utkání. Hodně toho naběhal, bránil a útočil, chodil do soubojů. Jenže je potřeba, aby hrál dobře v každém zápase,“

„Jiří Kulhánek se vyvíjí po příchodu velmi dobře. Byl jedním z hráčů, jejichž výkon v Ostravě nás překvapil. Rovněž proti Zlínu podal opět dobrý výkon. Je důležitým hráčem, jenž dokáže získat spoustu ztracených míčů,“ hráče zhodnotil trenér Hapal.

Trenér Zlína Vlastimil Petržela – Petr Jiráček:

Čtsa, kc, foto: www.sparta.cz  

 

 

 

Napsat komentář