Boleslav musí proti Baníku uspět!

Utkání 27. kola české HET ligy ročníku 2017/18 FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava se hraje v sobotu 5. května 2018 od 16:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Celková bilance všech dosavadních pětadvaceti vzájemných střetnutí o prvoligové body je výrazně aktivní v boleslavský prospěch. Boleslavští vyhráli čtrnáctkrát, pětkrát remizovali a šestkrát prohráli při souhrnném skóre 44:26. Ani v jednom střetnutí boleslavských s ostravskými fotbalisty nevyšli střelci naprázdno a proto průměrná střelecká potence činí bezmála tři góly na jedno utkání (přesně 2,8).

Nejčastějším výsledkem bylo skóre 2:0, skončilo tak šest utkání, čili téměř čtvrtina vzájemných duelů. Tímto rozdílem vyhrála Ostrava dvakrát doma a jednou v Boleslavi, podobně Boleslav tak vyhrála dvakrát doma a jednou na ostravských Bazalech, původním domácím hřišti Baníku.

Z dvanácti vzájemných utkání hraných na domácím trávníku Boleslav vyhrála deset, remizovala v jednom a prohrála pouze jeden, před necelými deseti roky, při celkově výrazně aktivním skóre 24:7. Naposledy Boleslav doma Ostravu porazila před dvěma roky v neděli 14. února 2016 jasně 3:0 a dva ze třech boleslavských gólů do ostravské branky dal člen Klubu ligových kanonýrů Milan Baroš, který dnes působí v Baníku Ostrava, v němž fotbalově vyrostl.

Poslední vzájemné střetnutí se uskutečnilo před půl rokem v sobotu 4. listopadu 2017 na Městském stadionu ve Vítkovicích, kam se Baník přestěhoval z nevyhovujících Bazalů. Boleslav v něm vyhrála 1:0 rychlým gólem Mingazova ze 14. minuty, když těsné vedení úspěšně uhájila i poslední čtvrthodinu v oslabení, neboť sudí Berka v 76. minutě vyloučil po dvou žlutých napomenutí v rozmezí dvou minut brankáře Aghajeva.

Boleslav v druhé polovině dubna vyšla střelecky naprázdno ve třech soutěžních duelech, když v úterý 17. dubna prohrála semifinále MOL Cup SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 2:0 a potom v sobotu 21. dubna prohrála domácí ligové utkání FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 0:1 a o týden později v sobotu 28. dubna remizovala ve venkovním zápasu o ligové body FC Vysočina Jihlava – FK Mladá Boleslav 0:0.

V dosud sehraných šestadvaceti ligových mistrácích Mladá Boleslav nastřílela 27 gólů, o které se podělilo čtrnáct střelců: 6 – Golgol Mebrahtu, 3 – Nikolay Komlichenko, Tomáš Přikryl, 2 – Matěj Chaluš, Lukáš Magera, Ruslan Mingazov (skončil hostování a vrátil se do pražské Slavie), Jiří Valenta, 1 – Michal Hubínek, Jan Chramosta (přestoupil do Jablonce), Antonín Křapka, Marek Matějovský, Petr Mareš, Lukáš Pauschek, Patrizio Stronati (skončil hostování a vrátil se do vídeňské Austrie).

Trenér Jozef Weber před Ostravou

„Očekávám nesmírně urputnou bitvu o body stejně důležité pro oba týmy. Při našem odstupu pouhých dvou bodů musíme uspět, i když Ostrava přijede hodně sebevědomá po čerstvé výhře nad Spartou,“ řekl trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání se Ostravou

Jan Kysela (rekonvalescence po operaci kotníku)

Golgol Mebrahtu (start nejistý).

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav

Jiří Koros, manažer komunikace
 

Napsat komentář