Vynikající šesté místo pro Ondřeje Teplého ve světovém poháru!

Světový pohár v Hyeres.

Ondřej Teplý jel ve třídě Finn svou první medailovou rozjížďku ve světovém poháru v životě. A mohl i vyhrát!

Závod provázel na tuto lokalitu netypicky slabý vítr. Ondřej Teplý si vedl skvěle a od začátku se pohyboval v první desítce. Před finálovou jízdou byl čtvrtý deset bodů za medailí a 16 bodů od zlata. V poslední medailové rozjížďce pro deset nejlepších, za kterou si závodníci připisují dvojnásobný počet bodů, měl bohužel předčasný start, takže skončil nakonec šestý. Ale i to je skvělý výsledek ve světovém poháru. Stále ještě v juniorském věku si tak připsal skvělý výsledek mezi dospělými. Jeho forma je příslibem jak pro finále světového poháru, které se pojede v od 3. do 10. června v Marseille, dějišti olympijské regaty 2024, tak pro srpnovou kvalifikaci do Tokia.

Ondřej Teplý

„Konečně se projevilo to, co přes zimu natrénoval. Podmínky mu v Hyeres sedly, závodil jako zkušený profesionál,“ hodnotí Roman Teplý, trenér a táta v jedné osobě.

Poslední den jel skvěle také další člen rodiny Viktor Teplý na Laseru. Třetím a desátým místem prokázal, že patří do světové špičky a posunul se na 25. příčku ze 68 startujících.

Viktor Teplý

Dívčím týmům na 49erechFX se příliš nedařilo. Nakonec z toho je 36. místo pro Dominiku Vaďurovou a Sáru Tkadlecovou a 39. místo pro sestry Živné z 39 lodí.

Medailová rozjížďka třídy Finn zde: https://www.youtube.com/watch?v=wPJ4KJQKCC0

Kompletní výsledky zde: http://sailing.org/worldcup/results/index.php

Fotky zde:

https://worldsailing.photoshelter.com/gallery-collection/WCS-Hyeres-2018/C0000C4EV_1P9B28.

Heslo: WSimages

Více informací na: http://swc.ffvoile.com

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

Napsat komentář