Milan Gulaš se stal Hokejistou sezony 2017 – 2018!

V základní části Tipsport extraligy vybojoval 61 bodů za 23 branek a 38 nahrávek. O čtyři body překonal klubového spoluhráče Tomáše Mertla, ze slavnostního galavečera si odnesl i ocenění pro nejproduktivnějšího hráče Tipsport extraligy. Na výborné výsledky z dlouhodobé části nejvyšší hokejové soutěže navázal ve vyřazovacích bojích, když v deseti utkáních nasbíral devět bodů.

„Moc si toho vážím, ocenění Hokejista sezony má velkou váhu. Hlavně proto, že o něm rozhodují sami hráči. Celou sezonu hodnotím pozitivně. Se spoluhráči se nám dařilo, hráli jsme dobrý hokej a bavili fanoušky, což je důležité. Proč nám to v play off nevyšlo, takový je sport,“ řekl k zisku týmového bronzu dvaatřicetiletý hokejista Gulaš.

Zranění v olympijské generálce stále cítí, o reprezentaci Česka pod pěti olympijskými kruhy ho připravil naprasklý vaz v koleně, ale do příští sezóny se chce dát zdravotně do pořádku.

„Že jsem získal ocenění, je možná tak trošku zadostiučinění, protože osobní zklamání bylo velké. Ale trvalo jen pár dní, po návratu z Jižní Koreje domů, už to bylo lepší a všechno jsem směřoval k přípravě na play off,“ řekl smolař, kterému ještě v Koreji zvedl náladu a naději profesor Kolář.

„Kolář říkal, že za čtrnáct dní budu bruslit. Nevěřil jsem tomu, dokud jsem na bruslích opravdu nestál,“ dodal Gulaš, jenž únorové zranění stále trochu cítí. „Musím si dát ještě nějaký odpočinek. Probíral jsem to s panem Jandačem ohledně šance reprezentovat, ale domluvili jsme se na tom, že to vypustíme. Teď chci vynechat úplně jakýkoliv sport a dát se pořádně do kupy na příští extraligovou sezonu,“ doplnil výborný útočník.

Velké zklamání ale prožil, když Plzeň v semifinále vypadla s pozdějším mistrem z Brna. „Patřím do skupiny hráčů, kteří si mistrovský pohár nikdy nezvedli nad hlavu, a roky mi nabíhají. Během kariéry jsem již vypozoroval, že hokejový život běží hodně rychle a šancí na pohár, tak nemusí moc být,“ řekl Gulaš, který by rád v následujícím ročníku hrál s indiány o Masarykův pohár.

„Doufám, že se na novou sezonu připravíme dobře, jak se nám to povedlo v minulé sezoně, ale s tím, že uděláme zase další krok navíc,“ přeje si zkušený hokejista.

„My jsme o tom po zápasech s Kometou diskutovali, po vyřazení na to bylo dost času, ale určitě to říkat nebudu. Víme, na čem musíme, ale zapracovat,“ řekl Gulaš, který bude v novém ročníku bez svého parťáka Tomáše Mertla, jenž odchází do ruské KHL.

„Myslím si, že jsme kvalitně tým doplnili a troufnu si říct, že sezona bude v podobném duchu jako ta minulá. Rozhoduje se samozřejmě až v play off, ale já věřím, že potřebné detaily, které jsme ve hře na rozdíl od Komety neměli, určitě zařadíme. Zejména je to hodně o zkušenostech, ale věřím, že budeme ještě výš,“ řekl plzeňský útočník, který měl ještě možnost se vrátit do zahraničí, ale plzeňští fanoušci ho budou opět povzbuzovat.

„Loni při návratu domů jsem říkal, že se mi nebude chtít jít zase někam ven. Koukám na jiné věci, jsem tady šťastný a spokojený. Byl jsem na extraligu zvědavý a hrozně mě to bavilo. Sezona mi rychle utekla, což je dobré znamení. Můj kluk půjde do školy, my jsme jako rodina spokojení. Plzeň od Českých Budějovic, kde bydlíme, není daleko. Ven rozhodně už nejdu. Jedině, že by se ozval manažer Rangers s nabídkou smlouvy na pět let,“ směje se.

Čtsa, kc, audio, foto: www.cslh.cz

Napsat komentář