Hokejistou sezony 2017 – 2018 se stal Milan Gulaš

Po skončení letošního ročníku Tipsport extraligy se uskutečnilo tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci slavnostního Gala večera byl v hotelu Clarion Congress Hotel Prague vyhlášen Hokejista sezony 2017/18. O nejprestižnější ceně rozhodují samotní hokejoví hráči, nejlepším hokejistou 23. ročníku se stal útočník Škody Plzeň Milan Gulaš, který vystřídal Michala Vondrku.

Plzeňští Indiáni získali další dvě ocenění, pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje, pro vítěze dlouhodobé části a cenu, pro Nejlepšího střelce extraligové sezony 2017/2018. Po dvojnásobném vítězi Dominiku Kubalíkovi převzal křišťálový pohár útočník Tomáš Mertl, který v uplynulé sezoně nastřílel v základní části 30 branek, další dvě přidal v play off.

Tradiční předávání týmových a individuálních cen ovládli hokejisté HC Kometa Brno, kteří po 51 let dlouhém čekání slavili podruhé za sebou mistrovský titul, takže jejich zástupci převzali prestižní Masarykův pohár. Jihomoravané ve finále přehráli hokejisty HC Oceláři Třinec 4:1 na zápasy. Současní mistři, elitní tuzemské hokejové soutěže, tak ve středu získali navíc šest individuálních cen.

Cenu Václava Paciny pro nejlepšího hráče Generali play off Tipsport extraligy získal útočník Martin Erat, Nejlepším trenérem byl vyhlášen Libor Zábranský, Nejlepším obráncem Michal Gulaši a Nejlepším brankářem stejně jako vloni Marek Čiliak. Slovenský gólman, s průměrem 1,83 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 93,53 % patřil k hvězdám play off.

Anketu, Zlatá helma SENCOR, ovládl počtvrté brněnský hokejista, po Marku Kvapilovi a dvou triumfech Marka Čiliaka, zaujala v sezoně fanoušky nejvíce perfektní souhra zakončená Martinem Nečasem. Velkou novinkou bylo vyhlášení Nejlepšího juniora DHL extraligy, kterým se stal brankář reprezentační osmnáctky Lukáš Dostál, který svým výborným výkonem pomohl HC Kometa Brno k zisku juniorskému titulu.

Ocenění České televize pro Nováčka roku získal útočník, HC Oceláři Třinec, Ondřej Kovařčík. Nejlepším hráčem utkání v průběhu soutěže byl, celkem osmnáctkrát, brankář Aukro Berani Zlín, Libor Kašík. Statistiku Radegast Index, měřící především bojovnost hráčů, opět vyhrál důrazný obránce HC Vítkovice Ridera Jan Výtisk, který ovládl pořadí s hodnotou RI 208.

Nedílnou součástí hokejových extraligových zápasů jsou také rozhodčí, když nejlepším byl za uplynulou sezonu vyhlášen, čárový Stanislav Barvíř. Pohár pro vítěze druhé nejvyšší hokejové soutěže, která se hrála, jako v předchozích ročnících pod názvem WSM Liga, obdrželi zástupci, HC Energie Karlovy Vary. Energie, která uspěla v soutěži a následně v baráži a tak po roce slaví opět návrat mezi českou hokejovou elitu.

Výsledky ankety Hokejista sezony 2017 – 2018:

Mistr ČR Tipsport extraligy ledního hokeje (Tipsport + Generali):

HC Kometa Brno Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH)

HC Škoda Plzeň Hokejista sezony Tipsport ELH (Tipsport + Generali): Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)

Nejlepší hráč Generali play off Tipsport ELH – Cena Václava Paciny (MF Dnes): Martin Erat (HC Kometa Brno)

Nejproduktivnější hráč Tipsport ELH (Česká televize): Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)

Zlatá helma SENCOR: Martin Nečas (HC Kometa Brno)

Vítěz Radegast indexu (Radegast): Jan Výtisk (HC Vítkovice Ridera)

Nejlepší hráč utkání (Škoda Auto): Libor Kašík (Aukro Berani Zlín)

Nejlepší střelec (Deník Sport): Tomáš Mertl (HC Škoda Plzeň)

Nejlepší obránce (Blesk): Michal Gulaši (HC Kometa Brno)

Nejlepší brankář (Právo): Marek Čiliak (HC Kometa Brno)

Nejlepší trenér (ČTK): Libor Zábranský (HC Kometa Brno)

Nejlepší nováček (Česká televize): Ondřej Kovařčík (HC Oceláři Třinec)

Nejlepší rozhodčí (ČSLH): Stanislav Barvíř

Nejlepší junior DHL extraligy (ČSLH): Lukáš Dostál (HC Kometa Brno)

Vítěz WSM Ligy (ČSLH): HC Energie Karlovy Vary.

Čtas, kc, zdroj, foto: www.cslh.cz

 

Napsat komentář