Slavia opět vyšla naprázdno, dožadovala se penalt!

Fotbalisté Slavie se v  poslední době potýkají s marodkou a navíc do nedělního zápasu 26. kola Het ligy v Edenu proti  sestupem ohroženému Slovácku nemohli nastoupit Tecl, Sýkora, Hromada a Kúdela, kteří po čtyřech žlutých kartách dostali stopku.

Přesto se čekalo, že i ve značně kombinované sestavě utkání úspěšně zvládnou a sníží náskok vedoucí Plzně. Nestalo se tak a po žalostné koncovce se museli spokojit, stejně jako před týdnem v Liberci, s bezbrankovou remízou.

S výjimkou prvních 20 minut měli červenobílí značnou převahu, ale až na hlavičku Součka, kterou ve 44. minutě vyrazil obránce  Břečka z brankové čáry  a  Hušbauerova střela  do tyče v 71. minutě, to byla většinou přehlídka nepřesných střel. Z šestnácti pokusů jen čtyři mířily mezi do branky, zatímco hosté vystřelili na slávistickou branku pouze čtyřikrát, aniž by ji trefili.

Slovácko  se soustředilo hlavně  na důraznou obranu, dirigovanou oběma stopery. V pokutovém území, kde slávisté často přeháněli kombinaci na úkor střelby, docházelo k tvrdým střetům a slávisté se ve třech případech dožadovali penalty, ve dvou případech zřejmě oprávněně. Avšak chybu by neměli vidět jen v rozhodčím, ale především v sobě, neboť možností rozhodnout zápas měli dost!

Před utkáním s Plzní bude mít  Slavie další starosti. Deli, který  stejně jako Zmrhal se objevil na hřišti po delší době,  se opět zranil a střídající Ngadeu byl dvakrát ošetřován a je otázkou, zda bude v  pořádku. Mimo hru bude  Souček, který inkasoval čtvrtou žlutou kartu. Úplně v pořádku stále nejsou Škoda a Hušbauer, proto nebyli v základní sestavě a trenér je poslal posílit ofenzívu až na poslední půlhodinu. Zejména Hušbauer, byl jaksepatří vidět. Nemá však štěstí, stejně jako v Liberci jeho pěkná, gólová střela skončila na  tyči.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský konstatoval, že to byl náročný zápas s neradostným koncem. “ Byli jsme hodně na míči, ale v pokutovém území jsme se  špatně prosazovali, šance jsme neproměňovali.  Škoda, že nebylo k dispozici video, aby  vyřešilo sporné penaltové situace.“

Trenér Slovácka Michal Kordula: „Zřejmě to byl náš nejlepší zápas na jaře.  Nejlépe jsme si vedli na začátku střetnutí, bod jsme nakonec ubojovali. Ke sporným situacím ve vápně se  těžko mohu vyjadřovat. Absolutorium si zaslouží Krejčí, Bečka a brankář Heča.“

Milan Heča po utkání:

SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Dresler. ŽK: Souček, Danny –  Divíšek, Daníček a Navrátil. Diváci: 13 118.

Slavia: Kolář –  Bořil, Jugas, Deli (31. Ngadeu), Flo –  Souček – Stoch, Danny, Bucha (62. Hušbauer),  Zmrhal (68. Škoda), Necid. Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Heča – Juroško, Krejčí, Břečka, Divíšek – Daníček – Navrátil, Havlík (20. Machalík), Sadílek, Petr (55. Zajíc), Kubala (82. Hofmann). Trenér: Kordule.

ČTSA (ph), kc, audio, foto: www.slavia.cz

 

 

Napsat komentář