Generálka na šampionát odkryla slabiny našeho týmu!

Po sérii sedmi vítězných zápasů, vrcholících pardubickým turnajem, nastalo ve Švédských hrách vystřízlivění. Naši hokejisté prohráli všechny zápasy a skončili poslední.  Soupeři, zejména Švédové, posílení kvalitními hráči  z NHL odkryli slabiny poměrně hodně omlazeného českého týmu, to je velké varování před  světovým šampionátem, který začíná v Dánsku už v sobotu 5. května zápasem proti Slovensku.

Jak jsme tým chválili tým po turnaji v Pardubicích, jak zvládá hru v  početním oslabení a naopak jak je zdatný v přesilovkách, tak ve Švédsku byla velká nedisciplinovanost některých hráčů a hrubé, až školácké chyby v obranném pásmu, připravily o dobrý výsledek český tým s oběma severskými protivníky. A hlavně Finové nám dali lekci. Z osmi přesilovek nastříleli čtyři góly! Ovšem na  Finy nestačili ani velice silní Švédové  a také Rusové, kteří prohráli po nájezdech. Tyto výsledky  týmu ze země tisíců jezer, zajistily nejen první místo ve Švédských hrách, ale i prvenství v Euro Hockey Tour před českým mužstvem.

Nejpřísnější měřítko snesla hra  našich hokejistů v závěrečném utkání   proti Rusům, v němž usilovali krátce před koncem třetí třetiny o vyrovnání.  Nepovedená power play pak vedla k inkasování čtvrtého gólu do opuštěné branky. Co pravděpodobně uspokojilo trenéra Josefa Jandače byla hra v oslabení, ani v jednom z pěti přesilovek Rusů, brankář Francouz neinkasoval, naopak ze tří přesilovek jsme dali oba góly. Ze zpackaného zápasu si přece jen naši hráči vzali poučení.

Výsledek prvního utkání českého národního týmu na Švédských hrách:

ČESKO –  ŠVÉDSKO 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) 

Branky – nahrávky: 51. Sklenička (Červenka) – 16. J. Nilsson (Backlund, Brännström), 34. Zibanejad (Janmark, Wikstrand), 36. Ekman-Larsson (L. Andersson, Janmark). Rozhodčí: Salonen, Pajula (oba Fin.) –  Persson, Wernström (oba Švéd.). Vyloučení: 5:5. Oslabení: 0:1. Diváci: 4 707. Ve čtvrtek 26. dubna v Södertälje.

Česko: Rittich – Pavlík, Jordán, Sklenička, Moravčík, Pyrochta, Hrbas, Pláněk – Frk, Faksa, Červenka – Nestrašil, R. Hanzl, M. Stránský – Řepík, Horák, D. Kubalík – Zadina, Chlapík, Chytil. Trenéři:Jandač, Kalous, Prospal, Špaček.

Švédsko: A. Nilsson –  Gustafsson, J. Klingberg, Ekman-Larsson, A. Larsson, Wikstrand, Pilut, Brännström – Janmark, Zibanejad, L. Andersson – C. Klingberg, Backlund, J. Nilsson – Pääjärvi, J. Larsson, de la Rose – Everberg, Zackrisson, Norman. Trenéři: Grönborg, Garpenlöv, Popovic.

Výsledek druhého utkání českého národního týmu na Švédských hrách:

FINSKO – ČESKO 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Branky – nahrávky: 14. Honka (Ikonen), 17. Suomela (Riikola), 41.Kiiskinen (Pesonen, Ikonen), 52. Rajaka (Sandell, Riikola), 52. Kivistö (Manninen) – 31. A. Musil (Kaut), 56. Kousal (Stránský). Rozhodčí: Björk, Holm – Laksola, Nyqvist (vš.Švéd.). Vyloučení: 5:8, Sklenička (Česko) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 1 577. V sobotu 28. dubna 2018 v Södertälje.

Finsko: Husso – Kivistö, Honka, Jürgens, Näkyvä, Riikola, Jokiharju, Juolevi – Manninen, Suomela, Palola – Kiiskinen, Janne Pesonen, Ikonen – Enlund, Sandell, Rajala – Jormakka, J. Sallinen, Puustinen – Anttila. Trenéři: Marjamäki, Tapola, Kangasalusta.

Česko: Furch – Krejčík, Sklenička, D. Musil, Pyrochta, Hrbas, Pláněk, F. Pavlík – D. Kubalík, Faksa, Šťastný – H. Zohorna, Nečas, Kousal – Řepík, A. Musil, Frk – Kaut, Chytil, M. Stránský – Zadina, Chlapík. Trenéři: Jandač, Kalous, Prospal, Špaček.

Výsledek třetího utkání českého týmu na Švédských hokejových hrách:

RUSKO – ČESKO 4:2 (2:1, 1:1, 1:0) 

Branky – nahrávky: 10. Dadonov (Anisimov), 13. Bučněvič (Tkačov), 38. Tkačov (Bučněvič), 59. Sošnikov – 9. Jaškin (Chytil), 34. Chytil (Nečas). Rozhodčí: Björk, Holm – Laksola, Nyqvist (vš. Švéd.). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 3 999. V neděli 29. dubna Stockholm.

Rusko: Šesťorkin – Kiselevič, Chafizullin, Gavrikov, Trjamkin, Jakovlev, Běreglazov, Bělov – Kaprizov, Anisimov, Dadonov – Mamin, Andronov, Sošnikov – Kručinin, Tkačjov, Bučněvič – Byvalcev, Kablukov, Michejev  – K. Semjonov. Trenéři: I. Vorobjov, Nikitin, Kudašov, Gatiatulin.

Česko: Francouz – Sklenička, Moravčík, Pláněk, Polášek, Pyrochta, Hrbas, F. Pavlík, D. Musil – Nestrašil, Chytil, Šťastný – H. Zohorna, Nečas, Kousal – Frk, Chlapík, Jaškin – Kaut, A. Musil, M. Stránský. Trenéři: Jandač, Kalous, Prospal, Špaček.

Trenér Josef Jandač hodnocení:

Konečná tabulka Švédských hokejových her:

1. Finsko 3 2 1 0 0 11:5 8
2. Švédsko 3 2 0 0 1 7:5 6
3. Rusko 3 1 0 1 1 7:8 4
4. Česko 3 0 0 0 3 5:12 0

Konečná tabulka Euro Hockey Tour:

1. Finsko 10 6 1 1 2 29:21 21
2. Česko 10 4 1 0 5 25:28 14
3. Rusko 10 4 0 1 5 23:20 13
4. Švédsko 10 4 0 0 6 21:29 12

Čtsa, ph., kc, foto: www.cslh.cz

Napsat komentář