Mladí oživili reprezentační tým a to je příslib!

Turnaj Carlson Hockey Games v  pardubické Tipsport aréně př nesl stoprocentní úspěch našim reprezentantům. Vyhráli všechny zápasy a zároveň jsou první v Evropské lize.

Před utkáním s Ruskem proběhla nádherná slavnostní akce při příležitosti loučení Petra Čáslavy mistra světa z roku 2010 a Tomáše Rolinka, kapitána mistrů světa 2010 s reprezentační kariérou, za přítomnosti předsedy ČSLH Tomáše Krále a hokejových legend, Martince, J. Nováka, B. Šťastného, Průchy, Janeckého, Salfického a Šejby. Poděkování za úspěšnou českou reprezentaci provedl Tomáš Král, který předal hokejistům Pardubic pamětní reprezentační dresy.

Na rozdíl od čtyř vítězných zápasů se Švýcarskem a Francií nyní trenéři, v čele s Josefem Jandačem, dali hodně příležitostí mladým hráčů, včetně hráčů z NHL (Chlapík,Chytil, Jaškin, Rittich), z AHL( Musil), z juniorské QMJHL (Zadina). Zkrátka nepřišli ani mladí z extraligy, v čele se Šťastným, Galvasem, Tomáškem a Kautem.

A právě šikovní borci z NHL s Chytilem v centru a se Zadinou a Jaškinem na křídlech měli nemalý podíl na vítězství s Finy, stejně tak  poslední den turnaje Chytil s útočníkem Čerepovce Stránským a především gólmanem Rittichem, který byl nejvýraznější postavou a jeho skvělé zásahy pomohly k  vítězství nad Rusy 2:1. Na osmi brankách, které  český tým vstřelil ve třech zápasech, se  podíleli jedenkrát Jaškin, Chytil a Zadina, který navíc přidal jednu asistenci.

Nebylo by však  nespravedlivé, abychom neocenili výkony zkušenějších hráčů, především brankářů Francouze a Furcha, obránce Jordána, útočníky Horáka, Hanzla a Nesrašila.. A pozastavme se nad velmi příznivou bilancí v oslabení. Z  21 vyloučení naši inkasovali jen jednou  s Rusy. Ještě příznivější je fakt je, že při 17 oslabeních soupeřů jsme vstřelili pět gólů., tedy bilance nevídaná.

Po odchodu  Bartošáka, Ordoše a Orsavy z kempu mají  trenéři k dispozici  35 hráčů.  K Frkovi a Fakovi, kteří přijeli, před pár dny se ještě mohou přidat někteří hráči z NHL a Sekáč, vítěz Gagarinova poháru s mužstvem Kazani. Nyní čeká národní tým generálka na světový šampionát. Budou to Švédské hry, které začínají pro český tým se Švédy ve čtvrtek 26. dubna, 28. dubna s Finskem v Sodertajlu. Poslední zápas turnaje s Ruskem 29. dubna ve Stockholmu.

Mladí tedy oživili reprezentační tým, to je příslib do budoucna. Lze jen doufat, že při  konečném výběru hráčů pro  mistrovství světa v Dánsku, kde řada týmů dostane  výrazné posily z NHL a KHL, budou mít trenéři tak šťastnou ruku jako tomu bylo nyní  v pardubickém turnaji. Úspěch ve vrcholné hokejové soutěži potřebuje náš hokej jako sůl!

Trenér Česka Josef Jandač, Filip Chytil, Michal Jordán po utkání s Ruskem:

Výsledky turnaje Carlson Hockey Games Pardubice 19. 4. – 22.4. 2018

FINSKO – ČESKO 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky – nahrávky: 12. Suomela (Näkyvä) – 10. Zadina (D. Sklenička), 50. Jaškin (Kaut), 60. Nestrašil. Rozhodčí. Oškirko, Soin (oba Ru.) – Ondráček, Špůr (oba ČR). Vyloučení: 6:9. Využití: 0:2. Střely na branku: 35:33. Diváci: 6212. Čtvrtek 19. dubna 2018 Pardubice.

Finsko: Kilpeläinen – Pokka, Riikola, Honka, Kivistö, Näkyvä, Vaakanainen, Jokiharju – Palola, Manninen, Jormakka – Puustinen, Suomela, Savinainen – J. Ikonen, Sandell, Rajala – Anttila, Niemi, Enlund – Björkqvist. Trenéři: Majrmäki, Tapola, Kangasalusta.

Česko: Francouz – Pyrochta, Jordán, Pláněk, Sklenička, F. Pavlík, Pavelka, J. Galvas, Moravčík – Nestrašil, Horák, D. Kubalík – Zadina, Chytil, Jaškin – M. Kaut, Chlapík, Červenka – A. Musil, Tomášek, Šťastný. Trenéři: Jandač, Kalous, Prospal, Špaček.

ČESKO –  ŠVÉDSKO 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 4. R. Hanzl (Pyrochta, Nestrašil), 50. Nestrašil (R. Hanzl, Moravčík), 58. Horák (Červenka, Šťastný) – 15. C. Klingberg (Rödin). Rozhodčí: Oškirko, Soin (oba Ru.) –  Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:22. Diváci: 5 643. Sobota 21. dubna Pardubice.

Česko: Furch – Pyrochta, Hrbas, Pláněk, Klok, F. Pavlík, T. Pavelka, J. Galvas, Moravčík – Šťastný, Horák, Červenka – Zadina, Chytil, Jaškin – Nestrašil, R. Hanzl, Stránský – Kaut, Chlapík, Kousal – Orsava. Trenéři: Jandač, Kalous, Prospal, Špaček.

Švédsko: Hellberg –  Jonathan Andersson, Arnesson, Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almqvist, J. Pettersson, Brännström –  L. Andersson, Zackrisson, Everberg –  C. Klingberg, Händemark, Rödin –  V. Olofsson, Asplund, Lundeström –  Jönsson-Fjällby, Ölund, Norman –  J. Nilsson. Trenéři: Grönborg, Garpenlöv, Popovic.

ČESKO – RUSKO 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 9. Chytil (Zadina), 21. Stránský (Tomášek) – 50. Kručinin (Mamin, Běreglazov). Rozhodčí: Björk, Holm (oba Šv.) – Barvíř, Blümel (oba ČR). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:35. Diváci: 6 585. Neděle 22. dubna Pardubice.

Česko: Rittich – Hrbas, Pyrochta, Jordán (K.), F. Pavlík, Moravčík, Sklenička, Klok, Pláněk – Stránský, R. Hanzl, Zadina – D. Kubalík, Tomášek, Šťastný – Kousal, Chlapík, Kaut – Chytil, Musil, Orsava. Trenéři: Jandač, Kalous, Prospal, Špaček.

Rusko: Košečkin – Bělov, Chafizullin, Zub, Gavrikov, Jakovkev, Běreglazov, Jelesin, Trjamkin – Bučnevič, Byvalcev, Kagarlickij – Sošnikov, K. Semjonov, Barabanov – Mamin, Tichonov, Kručinin – Michejev, Kablukov, Děrgačov – Slepyšev. Trenéři: I. Vorobjov, Žamnov, Gatiatulin, Kudašov.

Konečná tabulka Carlson Hockey Games 2018:

1. Česko 3 3 0 0 0 8:3 9
2. Finsko 3 2 0 0 1 10:7 6
3. Švédsko 3 1 0 0 2 6:11 3
4. Rusko 3 0 0 0 3 3:6 0

Čtsa, ph., kc, audio, foto: www.cslh.cz