Sigma hraje doma s Ostravou!

Tým SK Sigma Olomouc čeká v sobotu domácí utkání proti Ostravě. A Hanáci do derby půjdou nekompletní a navíc s jednou komplikací. Vzhledem k trestu nemůže být na lavičce trenér Václav Jílek, k tomu má pro utkání stopku stoper Václav Jemelka a záložník Jiří Texl.

Derby SK Sigma Olomouc s Ostravou tradičně mají náboj, zápasy mívají skvělou kulisu. A podobné to jistě bude i zítra bez ohledu na postavení obou týmů v tabulce. Hanáci hrají o evropské poháry, naopak jejich soupeř o udržení v nejvyšší soutěži. „Ta utkání jsou jiná hlavně ve smyslu atmosféry. Čekám, že bude hodně bouřlivá kulisa, na druhou si myslím, že byť bude z větší části dána hlasivkami fanoušků soupeře, tak je to i pro nás svým způsobem motivační faktor. Hráčům se určitě hraje lépe v takové kulise, než v komorní atmosféře,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „Nicméně nás čeká určitě hodně náročné utkání. Budeme se muset vyrovnat i s tím tlakem hlediště,“ podotkl.

Ostrava se v posledních zápasech zvedla, z beznadějné situace se po pár kolech znovu vrátila do hry o záchranu. „Pokud chceme pomýšlet na tříbodový zisk, na vítězství, tak se soupeři musíme vyrovnat v nasazení a agresivitě. Pokud ne, tak potom můžeme být sebelepší fotbalisté, ale šanci na úspěch máme minimální,“ řekl Jílek. „Ostravě pomohlo to, že urvala první vítězství doma s Jihlavou.

Většinou to urvou obrovským nasazením, velkou jednoduchostí ve hře, minimalizací chyb. Největší rozdíl v Baníku před měsícem a teď je určitě v mentálním rozpoložení. Ztráceli poměrně dost bodů a v momentě, kdy se chytili, jsou najednou na dostřel. A to je jejich největší klíč k vítězstvím. Věří si, jdou do utkání bojovat na maximální hranici. Neřekl bych, že je tam nějaký posun v herní kvalitě, ale spíš v mentalitě a psychice hráčů,“ poznamenal.

Trenér Václav Jílek před utkáním:

Sigma půjde do zápasu v nekompletním složení. Minule v Jablonci rozhodčí Orel vykartoval stopera Václava Jemelku, záložníka Jiřího Texla a v trestu je také trenér Václav Jílek.

Čtsa, Petr Pelíšek, SK Sigma Olomouc, tiskový mluvčí,

 

 

Napsat komentář