Vysočina v sobotu touží po zlomení prokletí Ďolíčku!

Fotbalisté FC Vysočina ještě nikdy v historii nezvítězili ve vršovickém Ďolíčku, přičemž se o to pokoušeli už sedmkrát. Prolomení kouzla či spíše prokletí stadiónu Bohemians Praha 1905 by právě nyní přišlo celkem vhod. Oba celky se v sobotu 21. dubna od 17:00 hodin střetnou v duelu, který má z jihlavského hlediska velkou důležitost.

To Bohemians jsou nyní oproti minulosti ve velké pohodě. Po 24 odehraných kolech HET ligy se usadili na 7. příčce tabulky se ziskem 34 bodů, tudíž do konce soutěže mohou hrát velice uvolněně. To ostatně názorně demonstrovali v posledním duelu v Ďolíčku, v němž 5:2 deklasovali ligového lídra z Plzně! Zároveň potvrdili, že se jim na svém stadiónu velmi daří. V tabulce domácích utkání náleží mezi nejlepší, čemuž hodně přispěla 100% bilance ze čtyř dosavadních jarních zápasů ve Vršovicích. Tým trenéra Martina Haška postupně porazil Brno, Duklu Praha, Teplice a už zmíněnou Viktorii. Naopak na první jarní bodový import z venku zatím Klokani čekají. V posledním kole podlehli v Ostravě 2:0.

Jihlavský asistent trenéra Michal Šmarda svoji prvoligovou kariéru uzavřel v ročníku 2007/08 právě v zelenobílém dresu. Může tak dobře zodpovědět na dotaz, v čem spočívá kouzlo Ďolíčku? Vnímá velký rozdíl mezi domácími a venkovními výkony Bohemians? „Na své působení v zelenobílém dresu rád vzpomínám, protože jsem tam našel příjemné lidi, skvělou kabinu a výbornou atmosféru na stadiónu. Velká škoda, že jsme tehdy ligu nedokázali udržet. Moc dobře vím, jak velký vliv na výkony Klokanů má domácí prostředí. Fanoušci Bohemians fotbalem žijí a na stadiónu se mnozí schází už dvě hodiny před utkáním. Svůj tým dokážou dohnat k maximálnímu výkonu, kdy nikdo nevypustí žádný balón.“

Kteří hráči náleží mezi opory současného kádru Klokanů? „Výhodou Bohemians je ustálená sestava, která doznává jen minimálním změn. Tvoří ji velmi kvalitní fotbalisté pro způsob hry, kterým se tým prezentuje. Motorem hry je zkušený středopolař Jindřišek, kolem nějž nastupují mladí, odolní a pracovití hráči, kteří jsou šikovní na míči,“ upozornil asistent trenéra Martina Svědíka.

Vysočina už čtyři zápasy čeká na tříbodový zisk a proti Bohemians už nevyhrála předlouhých 12 let. Kde vidíte klíč k úspěchu v nadcházejícím těžkém duelu? „Musíme podat stejně pracovitý výkon, jako domácí hráči. Věřím, že v sobotu budeme o gól lepším týmem. Těší nás, že do utkání můžeme počítat s Buchtou a Marou, jimž vypršel trest za červené karty, a že se do tréninkového procesu zapojili všichni fotbalisté, které trápila zranění,“ doplnil Smarda.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Bohemians Praha 1905: 16 utkání  1 – 5 – 10  12:23 / doma: 9 utkání  1 – 3 – 5  11:15 / venku: 7 utkání  0 – 2 – 5  1:8

Poslední vzájemné utkání: 20.10.2017 – Snaha FC Vysočina po jedenácti letech konečně porazit Bohemians se zcela minula realitou. Jihlava v první půli vybouchla v defenzívě a prohrála ji 0:3, když čistý hattrick zaznamenal Kabajev. Ve druhém dějství jiskřičku naděje vykřesal Petr Tlustý, ale Reiter Klokanům dokázal tříbrankové vedení vrátit. V poslední minutě dal skóre konečnou podobu Davis Ikaunieks, jenž proměnil penaltu po faulu na Rabušice. Na jihlavském stadiónu tak na konci duelu svítil nepříjemný stav 2:4.

http://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-naplnila-tradici-a-na-Bohemians-opet-nestacila-5386

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 9 – Ikaunieks, 3 – Fulnek, Dvořák, 2 – Záviška, Krejčí, Tlustý, 1 – Zoubele, Urblík, Klíma, Daníček, Popović.

Žluté karty: 4 – Nový, 3 – Vaculík, Schumacher, Keresteš, Rakovan, Ikaunieks, Levin, 2 – Zoubele, Tlustý, Fulnek, Urblík, Popovič, Klíma, 1 – Dvořák, Marcin, Štěpánek, Daníček, Mara.

Absence: tým je kompletní

Bohemians Praha 1905

Trenér: Martin Hašek

Střelci: 5 – Mašek, 4 – Kabajev, 3 – Hašek, Reiter, 2 – Šmíd, Vaníček, Bartek, Tetteh, 1 – Jirásek, Hůlka, Nečas.

Sestava v posledním utkání: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Hašek, Jindřišek – Reiter (60. Záviška), Mašek (60. Nečas), Bartek – Tetteh (72. Kabajev).

Miroslav Fuks vedoucí marketingu a tiskový mluvčí FCV.,

Napsat komentář