Slavie na Boleslav umí, postupuje do finále domácího poháru!

Fotbalistům Slavie se v posledním půl roce proti Mladé Boleslavi daří. Po  ligových vítězstvích v Praze 4:0 a v Boleslavi 3:0 zvládli v úterý i semifinále  MOL Cupu. Vyhráli 2:0 a po šestnácti letech si zahrají finále., tehdy se naposled stali vítězi domácího poháru.

Ve srovnání se zápasem s Karvinou se čtyřmi změnami v sestavě,  především na hrotu útoku s Necidem místo zraněného Škody, ovládli červenobílí  situaci především ve druhém poločase, takže mohli vyhrát  ještě větším přesvědčivěji a větším skóre.  Hosté v  Edenu byli málo odvážní, ve srovnání s vítězi propadli především ve střelbě.

Autoři gólů, Hušbauer ve 48. a Stoch  55. minuitě z trestného kopu,  byli nejlepšími hráči vítězů. Návštěva na pohárový zápas byla 7 325 diváků, ve srovnání se sledovaností ve většině fotbalových zemí v Evropě, to je minimum.

Finálového soupeře se slávisté dozví příští středu 25. dubna,  kdy hraje doma Zlín, loňský přemožitel Slavie, s Jabloncem.

„Slavii gratuluji k zaslouženému postupu, v první půli jsme ještě dokázali kvalitnímu soupeři odolávat, měli jsme ale více využívat okýnka ve slávistické obraně. Utkání rozhodl začátek druhé půle, kdy jsme inkasovali dvě branky a za nepříznivého stavu, to pro nás bylo dost složité,“ řekl trenér Boleslavi Jozef Weber, který pochválil především útočníka Ladru a stopera Krále, kteří měli v áčku premiéru v soutěžním zápase. „Jejich výkony byly světlými okamžiky v prohraném zápase,“ dodal Weber.

„Hrozně si vážíme, že jsme se dostali do finále, na semifinálový zápas jsme se důkladně připravovali a úvodních dvacet až třicet minut jsme byli nervózní, nikdo nechtěl udělat chybu. Chtěli jsme soupeře, který hrál velmi dobře v bloku, v průběhu unavit. Boleslav pod vedením trenéra Webera šla herně hodně nahoru a nebylo lehké proti ní hrát. Semifinálové vítězství byl velký týmový výkon všech našich hráčů,“ uvedl Jindřich Trpišovský, pro kterého byl postup Slavie velkým osobním úspěchem, neboť ve své trenérské kariéře bude poprvé koučovat tým v domácím pohárovém finále.

SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Góly: 48. Hušbauer, 55. Stoch. Rozhodčí: Marek – Paták, Arnošt. ŽK: Ngadeu – Matějovský. Diváků: 7 326.

Slavia Praha: Kolář – Bořil, Jugas, Ngadeu, Flo – Souček, Hromada (82. Danny) – Stoch, Hušbauer, Sýkora (76. Tecl) – Necid (90. Sobol). Trenér: Trpišovský.

Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Král, Křapka – Jánoš, Kateřiňák (57. Matějovský) – Konaté, Valenta (78. Mebrahtu), Přikryl (57. Komlichenko) – Ladra. Trenér: Weber.

Čtsa, ph., kc, audio, foto: www.fkmb.cz

 

 

 

Napsat komentář