Josef Šural věří, že sparťané Viktorii porazí!

Po zranění ze zimní přípravy je opět v základním kádru Sparty útočník Josef Šural, který sice nastoupil jako střídající hráč proti Slavii a následně v Teplicích, v minulém kole proti Dukle na Letné byl od začátku zápasu kapitánem týmu a dvěma góly pomohl k výhře sparťanů. V neděli ho čeká v 24. kole ligy důležité utkání proti domácí plzeňské Viktorii, vedoucímu týmu ligové tabulky.

Jaký je týden před zápasem v Plzni s ohledem na to, že se vyhrálo nad Duklou? Je lepší nálada?

Nálada je vždy po vyhraném utkání lepší. Jsme rádi, že jsme to zvládli a můžeme pilovat formu na zápas v Plzni.

Minulý rok na jaře hrála Plzeň o titul se Slavií a Sparta ji na Letné porazila. Může to být podobné?

Myslím, že jsme byli loni v tu dobu třetí, Plzeň se tahala o titul se Slavií a chtěli jsme obrat o body v boji o titul oba dva, aby to bylo spravedlivé. Věřím, že je můžeme porazit i tentokrát.

Plzni se na jaře nedaří podle představ, naposledy prohrála s Bohemkou. Je jejich nevýrazná forma výhodou nebo naopak?

Spíš je to naopak. Ví, že už musí zabrat, když dostali přes prsty na Bohemce. Půjdou do zápasu maximálně koncentrovaní s tím, že musí zápas zvládnout. Pro nás to bude o to horší. Nevidím, do jejich klubu a kabiny, takže je těžké komentovat jejich situaci. Hráli i Evropskou ligu, což je v kombinaci s cestováním vždy náročné. Nechytli začátek jara, ale je to hlavně o hlavě.

Co jste si vzali z posledních zápasů Plzně? Dá se v nich najít recept na výhru?

Samozřejmě jsme jejich zápasy sledovali. Co jsme si z toho vzali, si ale necháme pro sebe. (úsměv)

Po zápase s Duklou o tobě trenér Hapal mluvil jako o lídru kabiny. Cítíš se tak?

O tom by měli mluvit ostatní, trenér či spoluhráči, jak mě vidí v kabině. David Lafata tentokrát nehrál, ale je to pořád náš kapitán. Při jeho absenci jsem nastoupil s kapitánskou páskou já, zápas se mi povedlo, co se týče gólů, herně to může být vždy lepší. Jsem tam od toho, abych dával góly, tentokrát byly jednoduché, měl jsem je perfektně nachystané.

První gól ti připravil Srdjan Plavšić. Co říkáš na jeho formu?

Myslím, že mu prospělo přesunutí na levou stranu. Konečně prolomil i smůlu a dal gól. Možná z nás má nyní nejlepší formu a všichni věříme, že v tom bude pokračovat, protože může být pro mužstvo hodně platný.

V případě výhry v Plzni může Sparta pomoct Slavii. Jaký to je pocit?

My chceme hlavně pomoci sami sobě, protože jsme ztratili spoustu bodů remízami a chceme vyhrávat, abychom se posunuli tabulkou co nejvýš.

Nedělní zápas by měl být vyprodaný. Je to pro vás hráče lepší, i když je to venkovní utkání?

Je to dobře pro fotbal jako takový. Jsem rád vždy, když je plný stadion. Všechno je rychlejší, emotivnější, ne jako když slyšíte na hřišti každé slovo a tribuny jsou prázdné. Věřím, že do zápasu dáme maximum a fanoušci si zápas užijí.

Josef Šural, odpovědi na otázky před Plzní:

Čtsa, zdroj: www.sportovnizurnal.cz

 

 

Napsat komentář