Pardubice i podruhé v sezoně porazily Jihlavu a vedou Superligu!

Pardubice – Jedno pozitivum si z úvodního jarního duelu Superligy malého fotbalu Jihlava odnesla. Neoblíbeného soupeře už v této sezoně nepotká. Pardubicím podlehla i podruhé, tentokrát 4:7.

V Jihlavě zvítězili Východočeši na začátku sezony 4:2, teď slavili i doma. „Zápas byl hodně náročný, kluci z Jihlavy jsou kvalitní individuality. Jsme hodně rádi, že jsme utkání dotáhli k vítězství,“ radoval se pardubický zadák Václav Sklenář.

Zato jihlavské ambice pro útok na nejvyšší příčky dostaly hned v úvodu jara důrazné varování. „Máme to tak každý rok, že nám nevycházejí začátky jara nebo podzimu, většinou nám utíkají,“ trpce se pousmál jihlavský útočník Adam Průcha. „Pardubice nám nesedí, i první zápas na podzim jsme prohráli. Teď musíme aspoň dva duely vyhrát, abychom se v tabulce vrátili dopředu, nic jiného nám nezbývá,“ pronesl Průcha.

Pardubice vítězstvím poskočily do čela Superligy malého fotbalu o bod před Blanensko s Prahou, které úvodní jarní zápasy čekají až za dva týdny. Pátá Jihlava na nového lídra ztrácí dva body. „Nemáme určené ambice, chceme získávat co nejvíc bodů. Předchozí sezony se nám úplně nevydařily, máme mladý tým, získáváme zkušenosti. Na podzim jsme se taky nastartovali výhrou v Jihlavě, doufám, že budeme pokračovat a uvidíme. Prostě hrajeme, když vyhrajeme, jsme rádi. Když náhodou skončíme výš, budeme hodně slavit,“ držel se při zemi Sklenář.

Pardubice poslal do vedení kapitán Zdeněk Dušek, záhy srovnal Radim Šuta, ale do přestávky se dvakrát prosadil domácí Jiří Beran. Na snížení Daniela Kavky pak odpověděl Jan Rosůlek a na rozdíl tři branek pro Pardubice zvýšil Lukáš Mach. „Trošku jsme zaspali začátek, dostali jsme tři rychlé góly. Chtěli jsme to druhý poločas otočit, ale už jsme neměli tolik času,“ líčil Průcha.

Jihlava od té doby hrála power-play a dvěma zásahy jí přiblížil na rozdíl jediné branky její kapitán Jakub Göth. Jenže tři minuty před koncem utkání přišlo vyloučení hostujícího Zdeňka Kučery. „Když jsme dotáhli o gól, dostali jsme červenou kartu, která asi byla, ale těch faulů se předtím událo víc a karet mohlo být už předtím víc. Zápas by byl klidnější, takhle se zbytečně vyhrotil,“ přemítal jihlavský hráč.

Pardubice při vyloučení nasměroval za výhrou brankou přes celé hřiště zkušený gólman David Šimon, v poslední minutě přidal sedmou trefu Mach. „Hráli jsme pořád power-play, ale o jednoho hráče míň po vyloučení, už jsme nebránili,“ přiznal Průcha.

Pardubický zadák viděl hlavní rozdíl v přístup k utkání. „Přišlo mi, že kluci z Jihlavy přijeli s tím, že jim vítězství spadne samo do kapsy. Začali jsme naplno, dostali jsme se do vedení, které jsme udrželi až do konce. V závěru klukům z Jihlavy ujely nervy, po oplácení následovala jasná červená karta a po ní zápas skončil,“ doplnil Sklenář, jenž dostal premiérovou pozvánku do české reprezentace v malém fotbalu na víkendový přípravný kemp v Českém Dubu.

Pardubice – Jihlava 7:4 (3:1)

Branky: 9. Dušek (Sklenář), 17. Beran (Sklenář), 30. Beran (Řehák), 37. Rosůlek (Beran), 40. Mach (Beran), 59. Šimon, 60. Mach (Václavek) – 14. Šuta (Göth), 35. Daniel Kavka, 51. Göth (Kubát), 53. Göth (Kavka). Rozhodčí: Šťástka – Kučera. ŽK: 3. Daniel Kavka (Jihlava). ČK: 57. Kučera (Jihlava). Diváci: 50.

Pardubice: David Šimon (Daniel Bartaloš) – Marek Řehák, Václav Sklenář, Dominik Šibal, Lukáš Mach, Tomáš Bydžovský, Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Jan Rosůlek, Miroslav Semerád, Jindřich Václavek.

Jihlava: Jiří Kubát (David Kubica) – Adam Průcha, David Čížek, Radim Šuta, Jakub Göth, Daniel Kavka, Jaroslav Kubát, Zdeněk Kučera.

Jaroslav Kára, komunikace PR,

Foto: Petr Hrnčíř,

 

 

 

Napsat komentář