Atraktivní superligové jaro začíná. Do Pardubic zavítá Jihlava!

Pardubice – Nejvyrovnanější jaro v dosavadní tříleté historii chystá Superliga malého fotbalu. Celostátní soutěž vstoupí do druhé poloviny v pondělí, kdy Pardubice od sedmi hodin večer přivítají Jihlavu.

Po podzimní části jsou ve hře o titul všechny celky, byť poslední Příbram s pouhými třemi body na něj reálně nezaútočí. Jenže zbývajících sedm mužstev dělí pouhé čtyři body. Na čele se drží Pivovar Černá Hora Blanensko o skóre před premiérovým šampionem soutěže, týmem Staropramen Praha.

Pouze o bod zpátky jsou třetí Most a čtvrtá Jihlava, další bod ztrácejí páté Brno, obhájce titulu, a Pardubice. Sedmá Olomouc má na lídra čtyřbodové manko.

Vítěz pondělní jarní premiéry tak poskočí na vedoucí pozici, i když v případě domácích musí jít o tříbodový triumf v normální hrací době. „Jihlava má individuálně dobře vybavené hráče s dobrým pohybem, který musíme eliminovat,“ nabádá svěřence pardubický kouč Miroslav Kaluža.

Celek z Vysočiny se netají nejvyšší ambicemi, takže do druhé poloviny soutěže touží vstoupit úspěšně.

„Pardubice se vyznačují poctivým organizovaným fotbalem. Když drží pro ně příznivý výsledek, nevypustí jediný souboj a těžko se soupeř dostává do zakončení. Družstvo mírně omladily a zpočátku Superligy dokázaly slušně bodovat. Konec podzimu již asi nebyl podle jejich představ, a tak jistě chtějí začít stejně jako na podzim,“ upozorňuje jihlavský trenér Lukáš Staněk

Jeho svěřenci na úvod aktuální sezony podlehli na domácím hřišti Pardubicím 2:4. „Právě domácí porážka od Pardubic byla ta nejvíc nečekaná a tři body nám z tohoto utkání chybí. Musíme si je tedy vzít zpět,“ burcuje jihlavský stratég.

Východočeši sehráli v zimní přestávce přípravné utkání s týmem z Hradce Králové a zvítězili 5:3. Jednu branku a dvě nahrávky si připsal světový šampion mezi dospělými a mistr Evropy do 21 let Jan Rosůlek. „Konečně nám začíná Superliga a přijede Jihlava, kterou jsme na podzim porazili. Samozřejmě to bude úplně jiný zápas, ale věřím, že ji udoláme, protože doma jsme silní. Myslím si, že příprava se nám vyvedla a tým si sedl,“ míní pardubický zadák Rosůlek.

Jaroslav Kára komunikace PR,

Foto: Petr Hrnčíř,

 

Napsat komentář