Bleskové údery Komety ji poslaly do finále!

Pátý zápas plzeňské Škody s brněnskou Kometou v semifinále Generali play off Tipsport extraligy se lámal už v  závěru první třetiny a prakticky bylo rozhodnuto po devíti minutách druhé třetiny. Kometa i v sobotu dokázala, že vyřazovací boje ovládá téměř dokonale a po vítězství 6:2 se stává prvním finalistou.

První kalich hořkosti museli domácí spolknout  po vyrovnávacím gólu Gulaše na 1:1. To končila 19. minuta. Avšak 16  vteřin poté  inkasovali druhý gól  a po dalších 43 vteřinách třetí! Takový úder dvěma brankami do šatny s týmem Škodovky jak se patří otřásl, z latergie se probrala až  po polovině zápasu, kdy už prohrával 1:5 a v brance nešťastného Svobodu vystřídal Hylák.

Po  čtyřbrankovém náskoku  hráli Brněnští takticky, s ničím nepospíchali, nenechávali se  vyvézt z konceptu ani po tvrdých soubojích a bitce. Na domácí střídačce s přibývajícím časem  bylo dost vzruchu, majitel klubu M. Straka chtěl ještě něco s utkáním udělat. A tak už sedm minut před koncem hráli Indiáni power play a nejlepší střelec extraligy Gulaš dal druhý gól. Víc však Kometa nedovolila a naopak ještě do prázdné branky dala šestý.

Série tedy skončila 4:1 pro Kometu, která  první dva finálové zápasy sehraje na soupeřově ledě, buď Třince nebo Hradce, které měly v  základní části lepší umístění.

Výsledek 5. semifinálového zápasu play off Generali Tipsport extraligy:

HC ŠKODA PLZEŇ – HC KOMETA BRNO 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)

Branky – nahrávky: 19. Gulaš (Mertl, Stach), 55. Gulaš (Čerešňák, Vráblík) – 3. M. Erat (Nečas, Zaťovič), 20. Nečas (H. Zohorna), 20. M. Erat (Hruška, R. Zohorna), 23. L. Čermák (Štencel, O. Němec), 29. P. Holík (Zaťovič, Haščák), 57. Mallet (Vondráček). Rozhodčí: Pražák, Pešina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Martin Nečas. Diváci: 7 337. Stav série: 1:4, postupuje Kometa.

Plzeň:  M. Svoboda (29. Hylák) – Moravčík, Jones, Vráblík, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán – Stach, Mertl, Gulaš – Kantner, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, Schleiss – Hollweg, Preisinger, Pour. Trenéři: Straka, Čihák, Vlasák, Hanzlík.

Brno:  Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Vincour, L. Čermák, Vondráček. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček.

Program semifinále Generali play off TELH

Neděle 8. dubna  – 6. zápas: 18:20 HC Oceláři Třinec – Mountfield HK (ČT sport)

Úterý 10. dubna – případný 7. zápas: 17:00 Mountfield HK – HC Oceláři Třinec (ČT sport).

Čtsa, ph., Foto: www.sportovnizurnal.cz

 

 

 

 

 

 

.

 

Napsat komentář