Sigma hraje doma s Jihlavou!

Po historicky prvním vítězství v Praze na Julisce nad Duklou se tým SK Sigma Olomouc opět představí doma na Andrově stadionu. Modrá lavina má za soupeře Vysočinu Jihlava, hraje se v sobotu 7. dubna s výkopem v 17.00.

Jihlavě hraje o záchranu, ovšem trenér Václav Jílek moc dobře ví, že jeho mančaft nečeká zápas s nějakým slabým nebo odevzdaným protivníkem. Náš soupeř z Vysočiny vstoupil do jarní části dobře a razantně, první čtyři zápasy vyhrál, když dokázal porazit Plzeň nebo Slavii.

„Jihlava je jiná, než byla na podzim. Je organizovaná, s kvalitním přechodem do útočné fáze, je aktivní, hraje aktivní obranu, není to nějaké čekání na chybu soupeře, ale chtějí si tu chybu vynutit. A myslím si, že i sestava, která si sedla v prvních zápasech, se našla. A k těm porážkám v posledních dvou zápasech musím říct, že Jihlavě vypadli Zoubele a Ilkaunieks, takže to pro ně byly ztráty, co se týče individuální kvality,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek.

„Na druhou stranu je potřeba říct, že mohli ta utkání zvládnout lépe, protože situace na to, aby výsledek zkorigovali, nebo naopak šli první do vedení, měli,“ uvedl Jílek.

Hanáky tedy čeká bez ohledu na postavení obou týmů v tabulce nelehká práce. „Tento zápas není o tom, jestli se Jihlava zachrání nebo ne. Právě po porážce v Ostravě zase budou daleko ostražitější, očekávám od soupeře daleko pečlivější výkon. Sice my jsme nahoře a oni dole, ale nemyslím si, že by to měl být nějaký zásadní rozdíl. Samozřejmě bych chtěl, aby byl ten rozdíl postavení v tabulce vidět, ale myslím, že nás čeká hodně složitý a těžký zápas,“ řekl Jílek. „Jihlava má hodně rychlou přechodovou fázi, je to jedna z věcí, na které si budeme muset dát pozor,“ podotkl.

Sigma je stále ve hře o poháry, na druhou příčku pražské Slavie ztrácí po 22. kole jen dva body. „Myslím, že prosto pro spekulace je tam obrovský, protože tam ty rozdíly moc nejsou. My jsme si pomohli výhrou na Dukle, ale dobře víme, že jedno vítězství nám to asi nezachrání, to jaro nám neudělá. Ale nechci se pořád dívat na soupeře kolem nás, nad námi nebo těsně pod. Prostě pokud budeme hrát my dobře, budeme hrát dobrý fotbal a bude to podložené výsledky, tak to na horní pětku stačit bude. A kam až vysoko vystoupáme, to se bude spíš odvíjet od nás, než od výsledků soupeřů,“ poznamenal Jílek.

Hráči i realizační tým věří, že budou mít patřičnou podporu v hledišti. „Doufám, že lidí přijde dost. Jihlava hraje na jaře dobře, sbírá body, porazila Plzeň i Slavii. Myslím, že se bude na co dívat a budeme rádi, když fanoušci přijdou a dotlačí nás ke třem bodům,“ řekl záložník SK Sigma Martin Hála.

Sigma půjde do zápasu v nekompletním složení. Kapitán Michal Vepřek už po zranění trénuje bez omezení, ale záložník Bidje Manzia má stopku za čtyři žluté karty.

Čtsa, www.sigmafotbal.cz

 

Napsat komentář