Boleslavští chtějí potvrdit tři body z Plzně!

Utkání 23. kola české HET ligy ročníku 2017-18 FK Mladá Boleslav – FK Jablonec se hraje v sobotu 7. dubna 2018 od 17:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Boleslav s Jabloncem se dosud střetly sedmadvacetkrát o prvoligové body. Boleslav vyhrála desetkrát, prohrála sedmkrát a s nerozhodným výsledkem se týmy rozešly desetkrát. Celkový poměr gólů je 33:28 v boleslavský prospěch, což činí střelecký průměr 2,3 gólů/utkání. Dvakrát, na podzim 2011 a na jaře 2017, se hrálo zcela bez gólů.

Nejčastějším výsledkem prvoligových střetnutí boleslavských a jabloneckých fotbalistů v dosavadních zápasech byla remíza 1:1. Skončilo tak osm utkání, z nich tři na boleslavském a pět na jabloneckém trávníku.

Ze třinácti vzájemných utkání na mladoboleslavském trávníku Boleslav vyhrála šestkrát, remizovala čtyřikrát a prohrála třikrát s celkovým skóre 18:12.

Pro Boleslav byl Jablonec dlouho nepřekonatelnou překážkou v českém poháru, neboť v rozmezí necelých čtyř let (2013-16) ze čtyř střetnutí uspěla až v tom posledním:

Finále poháru 2012/13 (hrálo se na hřišti v Chomutově) FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 2:2 na penalty 4:5. Pohár získal Jablonec.

Čtvrtfinále poháru 2013/14 FK Baumit Jablonec – FK Mladá Boleslav 2:0, odveta FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 1:0. Do semifinále postoupil Jablonec.

Semifinále poháru 2014/15 FK Mladá Boleslav – FK Baumit Jablonec 1:2, odveta FK Baumit Jablonec – FK Mladá Boleslav 1:0. Do finále postoupil Jablonec.

Finále poháru 2015/16 (hrálo se na hřišti v Teplicích) FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 2:0. Pohár získala Mladá Boleslav.

V dosud sehraných dvaadvaceti ligových mistrácích Mladá Boleslav nastřílela 25 gólů, o které se podělilo třináct střelců: 6 – Golgol Mebrahtu, 3 – Tomáš Přikryl, 2 – Matěj Chaluš, Nikolaj Komlichenko, Lukáš Magera, Ruslan Mingazov (skončil hostování a vrátil se do pražské Slavie), Jiří Valenta, 1 – Michal Hubínek, Jan Chramosta (přestoupil do Jablonce), Marek Matějovský, Petr Mareš, Lukáš Pauschek, Patrizio Stronati (skončil hostování a vrátil se do vídeňské Austrie).

Mladá Boleslav se po čtvrté v nepřerušené řadě probojovala do semifinále českého poháru. V aktuálním ročníku MOL Cup 2017-18 cestou do semifinále boleslavští fotbalisté nejprve na konci loňského září vyřadili druholigovou Příbram 3:0, na konci října třetiligové Domažlice 4:2 a v březnovém čtvrtfinále vyřadili FC Baník Ostrava po remíze 1:1 po prodloužení až na penalty 5:4. S pražskou Slavií se ve vršovické Eden Aréně střetne o postup do finále v úterý 17. dubna 2018 od 20 hodin.

Trenér Jozef Weber před Jabloncem

„Jedině domácím vítězstvím potvrdíme tři body vydřené před týdnem v Plzni,“ uvědomuje si trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání s Jabloncem

Tedros Golgol Mebrahtu (trest za vyloučení ve čtvrtfinále českého poháru)

Nikolaj Komlichenko (trest za vyloučení v utkání 22. ligového kola)

Jan Šeda (zranění z tréninku)

Ladislav Takács start nejistý

Jakub Rada start nejistý

Jan Kysela start nejistý

Tomáš Fabián start nejistý.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav,

Jiří Koros, manažer komunikace
 

 

Napsat komentář