Za titulem půjdeme nekompromisně, vyhlásil jihlavský kouč Staněk

Jihlava – Dva roky po sobě prokázala Jihlava, že její hráči patří mezi špičku v České republice. V úvodních dvou ročnících Superligy malého fotbalu vybojoval celek z Vysočiny pokaždé bronzové medaile. V aktuální vyrovnané tabulce mu patří čtvrtá pozice a do jarní části vstoupí už v pondělí od sedmi hodin večer v Pardubicích. „Dřívější start beru jako výhodu,“ říká kouč jihlavského celku Lukáš Staněk.

Zvolili jste speciální formu tréninků, nebo jste se v zimní pauze moc neviděli?

S hráči jsme neustále v kontaktu, ale nic závratného se v našich řadách přes zimu nedělo, ani společnou přípravu na jarní boje jsme neabsolvovali. Kluci reprezentují jihlavskou malou kopanou zdarma a svých povinností a tréninků ve velké kopané mají hromadu. Nepovažujeme za nutné jim zabírat volný čas. Vážíme si toho, že jezdí na venkovní utkání.

Uvažujete o zařazení nových hráčů, kteří toho dosud za výběr moc neodehráli?

V tuto chvíli žádnou takovou myšlenku v hlavě nemáme a dál věříme zkušeným harcovníkům. Sestava bude tedy pro soupeře velmi čitelná a rozhodně mu klid nepřidá.

Startujete o dva týdny dřív než zbytek týmů, vítáte to?

Ano. Tento model se nám osvědčil a nehodláme na něm nic měnit. Hráčům to vyhovuje a to je to nejdůležitější.

Bude i v jarní části Jihlava sázet na rotaci menšího počtu hráčů v utkání

Body je třeba sbírat pravidelně a případné zakolísání nemusí mít fatální následky. Spíš vidím problém v motivaci na utkání. S Prahou, Brnem a Blanenskem se hráči dokáží víc namotivovat.

Považujete některé souboje za klíčové vzhledem k medailovým ambicím?

Až na Příbram budou hrát o medaile všechny týmy. Soutěž tím dostává zajímavý náboj a v každém duelu půjde o hodně. Zároveň i výjimečná ztráta díky vyrovnanosti družstev nemusí znamenat stopku při útoku na titul.

Ambice zůstávají i v letošní sezoně jistě medailové. Kam až míříte?

Soutěž máme dobře rozehranou. No a druhé či třetí místo nikoho nezajímá. Naše ambice jsou tedy ty nejvyšší a za titulem půjdeme nekompromisně.

Startujete o dva týdny dřív než zbytek týmů, vítáte to?

Vzhledem k tomu, že se i velká kopaná teprve rozjíždí, zdravotní stav hráčů je z toho důvodu dobrý a kromě jednoho případu nereflektujeme žádné zranění. Z tohoto pohledu je dřívější start jistě výhoda.

Miroslav Kára komunikace PR,

 

Napsat komentář