Hráčem měsíce je Pulkrab, mezi trenéry triumfoval Rada!

Vítězství v anketě HET ligy Hráč a Trenér měsíce, ve které hlasují zástupci mediálních partnerů, putuje za březen zaslouženě na sever Čech. Hráčskou část ankety ovládl liberecký útočník Matěj Pulkrab, který je se sedmi zásahy suverénně nejlepším střelcem jara, souboj trenérů pak vyzněl jednoznačne pro kouče Petra Radu, jehož Jablonec na jaře ještě neztratil ani bod.

Matěj Pulkrab (20 let, FC Slovan Liberec)

Dvacetiletý reprezentant a kmenový útočník Sparty, který je na severu Čech na hostování do konce aktuální sezony, potvrzuje zatím v její jarní části svůj střelecký instinkt zabijáka. Pulkrab na jaře nastoupil zatím k pěti ligovým zápasům a trefil se v každém z nich.

To se v historii samostatné české soutěže ještě nikomu nepodařilo. Konto Karviné a brněnské Zbrojovky dokonce zatížil hned dvakrát a na svém kontě má v roce 2018 sedm ligových zásahů. Liberečtí se přitom v úvodních šesti jarních kolech trefili osmkrát, a Pulkrab se tak podílel na střeleckých úspěších svého týmu téměř 88 %.

Především jemu tak Liberec vděčí za pětizápasovou sérii ligové neporazitelnosti, která nebyla přerušena ani na na půdě lídra tabulky z Plzně. Slovan tak může v klidu dál snít svůj evropský pohárový sen.

„Samozřejmě jsem rád, že mi to tam teď padalo, ale stejně jako každé individuální ocenění ve fotbale je to hlavně díky práci celého týmu. Aniž bych chtěl říkat nějaké fráze, pro mě jsou nejdůležitější ty výkony a góly, které přinášejí body do tabulky, tak doufám, že to bude pokračovat,“ uvedl k vítězství v anketě liberecký střelec.

Petr Rada (59 let, FK Jablonec)

Petr Rada

Jen jediný tým na jaře ještě ani jednou nezaváhal. Jablonecká stoprocentní jízda trvá již šest zápasů, což znamená vyrovnání klubového rekordu. Rada, jenž se v zimní přestávce vrátil do Jablonce po více než desetileté odmlce, tak ve svém staronovém působišti ještě nepoznal hořkost porážky.

Jablonečtí dokázali postupně porazit Teplice, Duklu, Zlín, Baník, Jihlavu a Bohemians, což je v tabulce z osmého místa po podzimí části vyneslo na průběžnou pátou pozici před pražskou Spartu. Na příčky zajišťující účast v předkole Evropské ligy schází zelenobílým bod, předkolo Ligy mistrů je vzdáleno pouhé tři body.

Tým z Podještědí přitom nadále bojuje na dvou frontách, když počátkem března dokázal přejít v pohárovém čtvrtfinále přes Slovácko a v souboji o finále vyzve obhájce trofeje ze Zlína.

Daniel Hajný ředitel komunikace PR LFA

 

Napsat komentář