VÝKONNÝ VÝBOR ČSLH JMENOVAL TRENÉRY MLÁDEŽNICKÝCH REPREZENTACÍ

Výkonný výbor ČSLH jmenoval na svém dnešním zasedání trenéry mládežnických reprezentací České republiky pro sezónu 2018/19.

Hlavním trenérem juniorské reprezentace U20 byl jmenován Václav Varaďa, dvojnásobný mistr světa, dlouholetý hráč NHL a dosavadní trenér výběru U19. Po dohodě s klubem bude současně působit i jako trenér HC Oceláři Třinec. Hlavním trenérem reprezentace U19 se stal David Bruk, který působí u mládežnických výběrů řadu sezón a v současnosti vede reprezentaci U18. Hlavním trenérem reprezentace U18 se stal někdejší kouč dospělé reprezentace Alois Hadamczik, medailista z olympijských her a světových šampionátů. Hlavním trenérem reprezentace U17 byl jmenován Karel Beran, který tak bude pokračovat s hráči letošního ročníku U16, hlavním trenérem reprezentace U16 Petr Haken, dosavadní trenér výběru U17.

Prvním úkolem trenérů, kteří byli ve všech případech zvoleni jednomyslně, bude sestavení realizačních týmů. V souladu s obvyklou koncepcí s nimi ČSLH podepíše ČSLH roční smlouvy s platností pro sezónu 2018/19.

„Václav Varaďa je představitelem nové trenérské generace, která se stále výrazněji prosazuje nejen v mládežnickém, ale i v dospělém hokeji,“ uvedl v této souvislosti prezident ČSLH Tomáš Král. „Věříme, že naváže na úspěchy, které získal se svými svěřenci v předchozích sezónách, především premiérové vítězství na Hlinkově memoriálu a první medaili na World Junior A Challenge v Kanadě. Na druhé straně Alois Hadamczik reprezentuje trenérskou zkušenost. V minulosti úspěšně působil i u juniorské reprezentace, se kterou přivezl v roce 2006 ze světového šampionátu dvacítek bronz .“

Praha 03. 04. 2018

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

Napsat komentář