Třinec mečbol nevyužil, musí jet do Hradce!

Po přesvědčivém vítězství nad  hradeckým Mountfieldem 5:1 ve třetím semifinále Generali play off Tipsport extraligy kdekdo by si vsadil, že třinečtí Oceláři uspějí na domácím kluzišti i ve čtvrtém úterním zápase a budou prvními finalisty. Všechno však bylo jinak, hradečtí hokejisté mečbol  odvrátili, vyhráli v prodloužení 2:1 a  semifinále bude pokračovat.

Z pondělního fiaska 1:5 se hosté poučili. Vsadili na důslednou obranu a už ve středním pásmu se snažili narušovat útočně naladěné třinecké hráče. V normální hrací době padaly góly jen v první třetině. Po vedoucí brance M. Kovarčíka už za tři minuty Cibulskis vyrovnal a pak 42 minut se skóre neměnilo!

V dvacetiminutovém prodloužení oba týmy hrály opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Když už se zdálo, že půjde zápas do dalšího prodloužení, z  nevinné  akce v  80.  minutě se dostal před Hrubcovou brankou ke kotouči Smoleňák a prudkou střelou rozhodl o vítězství Mountfieldu 2:1.

Na pátý zápas tedy musí  jet Třinečtí do Hradce Králové, kde vyhráli první dva zápasy série. Pokud ve čtvrtek nepadne rozhodnutí, vrátí se série v sobotu do Třince. Případný sedmý zápas by se hrál v Hradci. v úterý 10. dubna.

Výsledek semifinále Generali Tipsport extraligy:

HC OCELÁŘI TŘINEC – MOUNTFIELD HK  1:2 po prodl. (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 15. M. Kovařčík (M. Doudera) – 18. Cibulskis (Vopelka, R. Pavlík), 80. Smoleňák (Gregorc). Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, Džerinš (HK) 10 minut. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Lukáš Krajíček – Petr Zámorský. Stav série: 3:1.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Matyáš, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala. Trenéři: Varaď, Zadina.

Hradec Králové: Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis – Smoleňák, Džerinš, Červený – Bednář, Kukumberg, Látal – Vopelka, Cingel, R. Pavlík – Köhler, Dragoun, Šimánek. Trenéři: Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Program semifinále Generali play off TELH

Středa 4. dubna – 3. zápas 18:30 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (ČT sport)

Čtvrtek 5. dubna – 4. zápas 17:00 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (ČT sport)

Pátek 6. dubna – 5. zápas 17:20 Mountfield HK – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Sobota 7. dubna – případný 5. zápas 17:20 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno (ČT sport)

Neděle 8. dubna  – případný 6. zápas 18:20 HC Oceláři Třinec – Mountfield HK (ČT sport)

Pondělí 9. dubna – případný 6. zápas 17:20 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (ČT sport)

Úterý 10. dubna – případný 7. zápas 17:00 Mountfield HK – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Středa 11. dubna – případný 7. zápas 17:00 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno (ČT sport)