Slavia dostala v Edenu od Zlína pomlázku!

Po prohře Plzně nastupovali fotbalisté Slavie  v neděli  proti Zlínu, týmu s nejhorší jarní  bilancí, s velkými  ambicemi, že mohou snížit náskok vedoucího týmu.  Nestalo se tak, mužstvo vedené bývalým hráčem i trenérem Slavie Petrželou si odvezlo z Edenu vítězství 2:1.

Pro červenobílé začalo utkání špatně, neboť už v 7. minutě nehlídaný Holzer poslal míč pod břevno Kolářovy branky. Nejdřív vyrovnání odmítl Škoda neproměněnou penaltou ve 24. minutě nařízenou za ruku, Gajiče, ale selhání napravil o čtyři minuty později vyrovnávacím gólem.

Róbert Matějov ze Zlína a Miroslav Stoch ze Slavie

Určitě nikdo  z více než třináct tisíc diváků nečekal, že ze strany Slavie to je všechno.  Ještě v prvním poločase šance na další gól měla, dvakrát nastřelila tyč, navíc brankář Zlámal se překonával.  Po změně stran veškeré úsilí  domácích přicházelo vniveč,  ovšem střídající Tecl při přehazování brankáře a Škoda po vyražené střele mohli skórovat. A pak v nastaveném čase platilo: nedáš – dostaneš. Při  náporu  nechali  slávisté dvířka v obraně otevřené, uniknuvší Vukadinovič obešel domácího brankáře  a přihrál Ekpaiovi, který vstřelil do opuštěné branky vítězný gól.

Fotbalisté Zlína oslavují vítětství 2:1 ligy, .

Domácí prohráli především proto, že hráli příliš stereotypně,  byli  méně pohybliví, nepřesně přihrávali, o špatné střelbě ve druhém poločase nemluvě. Ani změny v sestavě, na rozdíl od předchozích zápasů, nepomohly.  Hráčům Zlína stačilo důsledně bránit, a jakmile byl  volný prostor přecházet do protiútoků.  Bylo patrné, že  někteří hráči dohráli značně vyčerpáni a chytali je křeče. Odměnou jim bylo vítězství, které bylo nejpřekvapivějším výsledkem 22. kola HET ligy.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský suše konstatoval,“ Špatný výkon, špatný výsledek. Hosté byli u všeho dřív než my, získávali odražené míče, chytře v pravý čas uměli zaútočit.“

Naopak Vlastimil Petržela zářil spokojeností, “ Kluci makali jak nikdy předtím, přestávka v lize nám moc prospěla. Chválím všechny hráče, v čele se Zlámalem. Tomu jsem radil, aby při penaltě skočil na pravou stranu. V závěru zápasu to se mnou málem seklo, když Vukadinovič běžel s míčem kolem gólmana doprava. Kdyby nenahrál přesně, tak by to ode mne schytal.“

SK Slavia Praha – FC Fastav Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 28.Škoda – 7. Holzer, 90.+2.  Ekpai.- Rozhodčí:  Hrubeš – Kříž, Myška. ŽK:  Zlámal, Matějov,  Bartošák,  Džafič, Ekpai, Hnaníček. Diváci: 13 477.

Slavia: Kolář –  Bořil, Jugas, Pokorný, Sýkora (61.Tecl) –  Souček, Kúdela –  Mingazov (46. Bucha),  Hušbauer, Stoch ( 84. Necid), Škoda. Trenér: Trpišovský.

Zlín: Zlámal –  Matějov, Bača, Gajič, Bartošák -Jiráček, Traoré (86. Džafič) – Ekpai, Hronek (69. Hnaníček), Holzer – Vyhnal (74. Vukadinovič). Trenér: Petržela.

ČTSA (ph). foto: www.slavia.cz

 

 

Napsat komentář