ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – R. SMOLEŇÁK (MOUNTFIELD HK)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu klubu HC Oceláři Třinec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Radka Smoleňáka v utkání Mountfield HK – HC Oceláři Třinec, které se hrálo 30. 3. 2018.

Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč uchopil hůl protihráče Daniela Rákose a následně nevynuceným pádem na ledovou plochu předstíral, že se protihráč dopustil nedovoleného zákroku. Předseda komise přitom neshledal, že by se protihráč nedovoleného zákroku skutečně dopustil, naopak hůl potom, co zjistil, že ji vyprostit nemůže, upustil.

Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Radka Smoleňáka (Mountfield HK) finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny za Nafilmovaný pád nebo přehrávání.

Záznam situace najdete na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/4460.

ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – T. KUBALÍK (HC ŠKODA PLZEŇ)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Tomáše Kubalíka na protihráče Marcela Haščáka, za který mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – Kometa Brno (31. 3. 2018) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Sekání.

Na základě videozáznamu shledal, že hráč se zákroku dopustil mimo souboj o kotouč, patrně v reakci na předchozí přistrčení ze strany protihráče. Při zákroku švihl svou holí směrem vzhůru a protihráče zasáhl do oblasti rozkroku, za což byl rozhodčími v souladu s pravidly potrestán větším trestem a osobním trestem. Ačkoli nebyl zákrok veden s vysokou intenzitou, naplnil podmínky pro následně disciplinární potrestání a předseda komise proto uložil hráči Tomáši Kubalíkovi (HC Škoda Plzeň) trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání za Sekání. Při stanovení výše trestu přihlédl k tomu, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a protihráč neutrpěl při zákroku zranění.

Záznam zákroku najdete na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/4459.

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH,

Praha, 01. 04. 2018

 

 

Napsat komentář