Sparta opět neuhlídala vedení a v Teplicích remizovala!

Fotbalisté Sparty v HET lize popáté za sebou remizovali. Ve 22. kole v Teplicích 1:1, opět nedokázali udržet vedení, které zařídil ve 40. minutě Nicolae Stanciu. O vyrovnání se v 57. minutě zasloužil Marek Červenka. Pro Teplice to znamená, že udržely domácí neporazitelnost v sezoně. Sparta je v ligové tabulce šestá a ztrácí tři body na pátý Jablonec, čtyři na pohárové příčky a neustále čeká na první výhru pod novým trenérem Pavlem Hapalem.

Sparta oproti poslednímu ligovému utkání se Slávií udělala jedinou změnu v základní sestavě, když místo kapitána Lafaty nastoupil záložník Sáček. Na hrot útoku se posunul Kadlec a Stanciu ze středu zálohy na kraj, odkud se mu v pražském derby dařilo.

Letenští byli od začátku aktivní, zejména se snažili napravit nepovedený druhý poločas z derby. Aktivnější ale byli jejich fanoušci, kteří hned po pár vteřinách utkání přerušili pyrotechnikou. První vážnější gólovou šanci, ale měly Teplice, po průniku Hyčky, který z úhlu gólmana Nitu nepřekvapil. Vondrášek na druhé straně, následně ve skluzu netrefil branku.

Ve 29. minutě si sparťané vypracovali vyloženou šanci, když Zahustel našel na hranici velkého vápna volného Sáčka, který ale bez přípravy přestřelil branku. O chvíli po tvrdé střele Frýdka, vyrazil teplický gólman Diviš ve skluzu míč před sebe. Jenže hráči Sparty to nedokázali potrestat.

Letenští se v dalších závěrečných minutách prvního dějství snažili o vedení, což se nedařilo, přesto ve 40. minutě otevřel skóre Stanciu. První a druhou dorážku ze skrumáže, mu domácí obránci zblokovali, ale potřetí už míč poslal do branky 0:1. Nejdražší hráč ligy si tak připsal na jaře, čtvrtou branku, navíc se minulý týden jednou trefil za jeho národní tým.

Po změně stran se obraz hry změnil, zejména ze strany Pražanů, kteří se víc zaměřili na zajištěnou defenzivu, uhájit jednogólové vedení. To vyhovovalo domácím hráčům a Spartu dostávali pod obrovský tlak, takže se druhý poločas převážně odehrával na polovině letenského týmu. Jedinou šanci, ale mohl proměnit sparťanský Stanciu, který z přímého kopu prověřil umístněnou střelou brankáře Diviše, ten jeho snahu o navýšení chytil.

Z rychlého protiútoku a přesné kombinace, kdy Hyčka nacentroval míč na zcela volného Červenku, který nedal z voleje hostujícímu gólmanu žádnou šanci 1:1.

Sparta musela v závěru navíc stáhnout ze hry Stancia a těžko se opět dostávala do herního tempa. Naopak Teplice po vyrovnání přidaly na důrazu a sparťanům bylo před vlastní brankou několik minut velké horko. Moc nescházelo, aby domácí Hora tvrdou střelou zařídil vedení, rovněž střela Kučery, které skvělým zákrokem vyrazil brankář hostí Nita. Rumunský gólman se ještě vyznamenal při likvidaci šance střídajícího Vaněčka. Zároveň zachránil Spartu od nepříjemné prohry, přesto se pražskému týmu vysněné druhé místo v ligové tabulce pomalu vzdaluje. To si zřejmě sparťané moc nepřipouští, snad to nějak dopadne.

„Vstoupili jsme dobře do utkání, pak jsme udělali několik ztrát, Sparta převzala otěže utkání, tím nás donutila k chybám a skórovala. Do druhé půle jsme opět vstoupili dobře a vyrovnali jsme. Věřili jsme si, do druhé půle jsme si dodali sebevědomí. Chtěli jsme být víc aktivní, což se povedlo. Nakonec je to remíza, přesto bod beru, protože jsme hráli se Spartou. S výkonem Červenky jsem byl spokojený, společně s Vaněčkem pracují na sto procent. Nechci snižovat kvalitu Sparty, má vynikajícího trenéra. Jsme nakonec rádi, že jsme zápas zvládli a nedovolili soupeři změnit nepříjemnou sérii. Věřím, že se brzy zvedne,“ řekl Daniel Šmejkal trenér Teplic.

„Opět jsme od začátku druhé půle vypadli ze hry, zase to bylo po inkasovaném gólu. V první půli jsme měli situace, které jsme mohli lépe vyřešit. Naopak Teplice svou první velkou šanci využily. My jsme následně dostali do hry, ale chybělo lepší zakončení. Byli jsme hrozně pomalí v kombinaci, proto jsme ve druhé půli neměli větší brankovou příležitost. Kdybych věděl, čím to ve druhém poločase je, pořád na tom pracujeme. Mluví se o špatné kondici, ale minulý týden kluci hodně makali, kondiční testy neměli špatné. Stanciu přijel z reprezentace hodně unavený, absolvoval těžký zápas se Švédskem. Už v poločase to bylo na něm vidět. Každá remíza je dost složitá, protože musíme nahánět týmy před námi. Já na tabulku vůbec nekoukám, víme, že výhrami se můžeme posunout nahoru,“ zhodnotil nevydařený zápas Pavel Hapal trenér Sparty.

Václav Kadlec, Michal Sáček Sparta, Miroslav Vondrášek Teplice:

FK Teplice – Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 57. Červenka – 40. Stanciu. Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Pospíšil. ŽK: Ljevakovič – Zahustel. Diváci: 10.142.

Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevakovič, Kučera – Hyčka, Trubač, Hora (90. Shejbal) – Červenka (71. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

Sparta: Nita – Zahustel, Štetina, Costa, M. Frýdek (46. M. Kadlec) – Kulhánek – Stanciu (60. Ristič), Sáček, Kanga, Plavšič – V. Kadlec (75. Šural). Trenér: Hapal.