Jablonec opět vyhrál, Brno remizovalo s Karvinou a Slovácko nebodovalo s Libercem!

Jablonec porazil Bohemku a výhrou vyrovnal rekord

Fotbalisté Jablonce porazili Bohemians 1905 2:1, v první lize vyhráli Severočeši pošesté za sebou a zároveň vyrovnali svůj rekord ze sezony 2010/11. Skóre zápasu 22. kola otevřel ve 26. minutě domácí David Lischka, do přestávky vyrovnal hostující Martin Hašek, syn trenéra Klokanů. O výhře domácího celku rozhodl v 63. minutě Vladimir Jovovič. Jablonečtí si zaslouženou výhrou po velice dobrém výkonu pojistili páté místo v ligové tabulce. „Klokani“ venku počtvrté po sobě nebodovali a jsou sedmí. Jejich hra v prvním poločase postrádal větší aktivitu, Dobře si vedl hostující gólman Fryšták, který svým výkonem zařídil, že Pražané obdrželi jen dva góly a těsnou prohru.

FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 2:1 (1:1)

Branky: 26. Lischka, 63. Jovovič – 43. Martin Hašek ml. Rozhodčí: Machálek – Kubr, Pfeifer. ŽK: Pernica – Mašek, Reiter. Diváci: 3 512.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – Masopust (85. Hübschman), V. Kubista, Trávník, Jovovič (78. Hanousek) – Chramosta, Doležal (74. Považanec). Trenér: Rada.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek, Martin Hašek ml. – Reiter (83. Záviška), Mašek (46. Nečas), Bartek (46. Luts) – Tetteh. Trenér: Mašek st.

Zbrojovka třikrát trefila břevno a remizovala s Karvinou

Fotbalisté Zbrojovky Brno ve 22. kole HET ligy remizovali v dramatickém utkání s Karvinou 0:0. Přestože měli svěřenci trenéra Romana Pivarníka v průběhu územní převahu, gól nedali, dvakrát nastřelili břevno a jednou tyč. Přesto se předposlední tým ligové tabulky, který vyhrál z posledních sedmi kol jediné utkání, se posunul bodově na čtrnácté Slovácko. Na gól čekají Moravané 310 minut. Naopak Karviná v nejvyšší soutěži už po sedmé neprohrála, z toho v posledních čtyřech zápasech remizovala.

FC Zbrojovka Brno – MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Berka – Hájek, Flimmel. ŽK: Lutonský, Krejčí, Pilík – Šisler, Panák. Diváci: 3 096.

Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Acosta, Kratochvíl (32. Krejčí), Sedlák (86. Pilík), Juhar – Škoda – Zikl (70. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.

Karviná: Le Giang – Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann – Šisler – Voltr (66. Lingr), Janečka (59. Panák), Budínský, Kalabiška (90. Weber) – Wágner. Trenér: Mucha.

Pulkrabův sedmý jarní gól rozhodl o výhře Liberce!

Fotbalisté Liberce ve 22. kole první ligy vyhráli 1:0 na hřišti Slovácka. Jedinou branku zařídil v úvodu zápasu Matěj Pulkrab, který si v pátém jarním utkání připsal už sedmý gól. Slovan si po výhře udržel v ligové tabulce třetí místo o jeden bod za druhou Slávií. Naopak domácí dělí od sestupové příčky jen skóre.

Slovácko v průběhu utkání bylo lepším týmem a Severočeského soupeře přehrávalo, jenže scházela přesná finální přihrávka a fotbalové štěstí, neboť si vypracovalo několik brankových šancí, které ale nedokázalo proměnit. Liberec se víc zaměřil po vedení na zajištěnou defenzivu a rychlé brejkové situace. Nakonec se z výhry radovali liberečtí, kteří jednogólový výsledek uhájili.

1. FC Slovácko – FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 8. Pulkrab. Rozhodčí: Pechanec – Pelikán, Horák. ŽK: Janošek, Daníček, Navrátil – Kerbr, Mikula, Karafiát, Breite. Diváci: 4 226.

Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, Šimko, Divíšek – Navrátil, Janošek (46. Machalík), Sadílek (60. Kubala), Daníček, Petr (77. Rezek) – Zajíc. Trenér: Kordula.

Liberec: Hladký – Coufal, Mikula, Karafiát, Kerbr (46. Knejzlík) – Breite, Folprecht, Oscar, Havelka, Potočný (86. Bartl) – Pulkrab (64. Da Silva). Trenér: Holoubek.