Třinec má našlápnuto do finále!

Třinečtí Oceláři udělali o velikonocích důležitý krok v semifinále Generalli play off extraligy.V obou zápasech v Hradci Králové porazili domácí Mountfield a mají velkou šanci postoupit do finále.

V dalších dvou zápasech, v neděli a v pondělí,  budou hrát doma a soudě podle dosavadních výkonů, ostrostřeleckou produktivitou a využíváním přesilovek,  mohli by v co nejkratším čase rozhodnout o svém postupu.

Na hradeckém ledě dominovali především v prvním utkání, který vyhráli 4:1. Nemalou zásluhu na tom měl Cienciala, autor dvou gólu. Po sedmi asistencích v posledním souboji s Vítkovicemi  mu tedy výborná forma přišla v pravý čas.

Třinečtí pak ve druhém zápase dokázali, že umí nejen dobře útočit ale i  bránit. Náskok dvou branek z první třetiny  byl rozhodující, povolili  hradeckým útočníkům vstřelit  v dalším průběhu pouze jednu  branku.  V poslední dvacetiminutovce   podržel hosty  bezchybný brankář Hrubec, zejména při power play domácích.

„V úvodu zápasu jsme hráli lepší hokej než v prvním utkání, přesto jsme inkasovali první gól. Výkon nebyl takový, až od druhé třetiny, jenže jsme prohrávali 0:2. Potom jsme se snažili to obrátit, takže hráči zápas odmakali na sto procent. Jenže nás sráží produktivita, z tlaku ve druhé a třetí třetině jsme dali akorát jeden gól, což je málo. Stačili jsme pouze zkorigovat výsledek, víc jsme nedokázali. Do Třince jedeme za stavu 0:2, přesto chceme sérii prodloužit. Dokázali jsme, že soupeře dostaneme pod tlak, zároveň si vytvoříme šance. Věříme, že dokážeme v Třinci prodloužit sérii,“ zhodnotil Václav Sýkora trenér Hradce Králové.

„Nás těší výsledek a tvrdě odmakaný druhý zápas, který se nám tak nevyvíjel jako ten první. Myslím, že to bylo dobrým výkonem domácích. Tentokrát jsme byli šťastnějším týmem, ve třetí třetině jsme to zvládli takticky. Hráči odvrátili spoustu nebezpečných střel, výborně nás podržel brankář Šimon Hrubec. Těší nás vedení 2:0 v sérii, jenže ve třetím utkání se bude hrát od nuly. Nic totiž nekončí, my budeme dál k zápasu, takhle přistupovat,“ řekl Václav Varaďa trenér Třince.

Výsledek 2. zápasu semifinále Generali Tipsport extraliga

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 23. Džerinš (Kukumberg) – 5. Svačina (Roth, Linhart), 19. Hrňa (Svačina, Roth). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Pešek, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 6 555. Nejlepší hráči: Andris Džerinš – Šimon Hrubec. Stav série: 0:2.

Hradec Králové: Rybár – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Vydarený, Pláněk – Červený, Koukal, Smoleňák – Džerinš, Kukumberg, Bednář – Látal, Cingel, Vopelka – Šimánek, Dragoun, Köhler. Trenéři: Sýkora, Hynek, Martinec.

Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Čtsa, ph., kc, audio,

Napsat komentář