Střelnice v sobotu přivítá Bohemians!

Před velikonočními svátky přivítají jablonečtí fotbalisté na svém stadionu na Střelnici v 22. kole HET ligy pražský celek Bohemians 1905. Povede se radovým hochům také po reprezentační rozšířit jarní šnůru vítězství?

Bohemians Praha 1905 pod trenérem Martinem Haškem pookřáli, jak herně, tak i bodově. Klokani už na podzim patřili k příjemným ligovým překvapením. Tým přezimoval na sedmém místě, a protože jeho fotbalisté předváděli i zajímavý fotbal, zaměřilo se vedení pražského klubu v zimní pauze hlavně na udržení stávajícího kádru.

Odešli tak většinou hráči na hostování nebo ti, u nichž nebylo příliš reálně větší vytížení. Hostování skončilo Budinskému, Kuchtovi, Buchtovi a Urdinovovi. Do Ostravy přestoupil Jirásek. Jejich místa postupně obsadili stoper Bederka z Hradce Králové, krajní záložník Záviška z Jihlavy a brankářskou dvojici posílil na hostování i náš Michal Bárta. Trenér Hašek nastolil před tým jasný jarní cíl, co nejdříve nasbírat 30 bodů, což je obvyklá hranice potřebná k ligové záchraně. „Když je budeme mít, můžeme si dávat další cíle,“ řekl na začátku jara Hašek, aniž by tušil, že jeho tým tuto bodovou hranici překoná už během pěti jarních kol! Klokani totiž vyhráli všechny své jarní domácí zápasy a dostali se na metu 31 bodů, což výrazně potěšilo jejich kouče. „Vnímáme to tak, že 31 bodů by pravděpodobně už na záchranu stačit mělo. Ale my se teď budeme dívat mnohem víc na situaci v tabulce, která je v nejbližším našem okolí před námi,“ říká trenér aktuálně sedmého týmu ligového pelotonu.

Hašek se nyní pokusí s týmem začít bodovat i na hřišti soupeřů. Na jaře totiž oba své venkovní zápasy prohráli nejtěsnějším možným skóre 0:1, jak na hřišti Slavie Praha, tak na pažitu Slovácka. V obou duelech ale byli Pražané domácím více než vyrovnaným soupeřem. O tom, že to s Klokany nemívají lehké žádní soupeři, svědčí jejich nepropustná obrana, která inkasovala jen 16 gólů a patří mezi čtvrtou nejlepší v lize! „Teď nás čeká soupeř asi s nelepší formou, vyhráli spolu s pohárem šest soutěžních zápasů. Pro nás je výzva jejich sérii utnout. Mají kvalitně obsazené všechny pozice, umí si šance připravovat i proměňovat je,“ všímá si před vzájemným soubojem kouč soupeře.

Jablonečtí na podzim zvítězili na hřišti soupeře jen jednou a bylo tomu tak právě v Ďolíčku, kde mají své teritorium vršovičtí Klokani. O exportu všech tří bodů na sever Čech rozhodl svou trefou útočník Doležal. Co se ale našim barvám tolik nedařilo na podzim, to se na jaře změnilo spolu s příchodem nového kouče Petra Rady. Pod jeho vedením náš tým přivezl z venku už tři další vítězství, a rozjel tím parádní šňůru pěti výher v řadě.

„Bohemka je těžký soupeř, hrají organizovaně, hráči jsou běhaví a nevypustí žádný metr. Mají tam šikovné mladé kluky, takže to určitě bude o trpělivosti a nasazení. My chceme hrát svoji hru, hrajeme doma a pokusíme se zvítězit. Každý zápas pro nás teď bude postupem času složitější, protože nás soupeři, ať chceme nebo ne, vnímají tak, že jsme ještě neprohráli. Takže to pro ně je zápas, že se budou snažit uhrát co nejvíc,“ říká před sobotním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

V čem je podle našeho trenéra momentálně největší jablonecká síla? „Devíza je to, že se nám poměrně vyhýbají zranění. A hlavně kádr má dobrý charakter a kluci táhnou za jeden provaz. I ti hráči, kteří momentálně nenastupují. Není vidět zapšklost, jsem spokojený s tím, jak se kabina celkově chová,“ pochvaluje si Petr Rada.

Povede se Radově družině navázat na vítěznou notu také po první jarní reprezentační pauze?

Utkání začíná v sobotu 31. března od 15:00 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou. Rozhodčí: Pechanec – Pelikán, Horák.

Čtsa, Fanoušci FK Jablonec, www.fkjablonec.cz

 

Napsat komentář