Boleslav jede do Plzně bojovat o body!

Utkání 22. kola české HET ligy ročníku 2017-18 FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav se hraje v sobotu 31. března 2018 od 20,15 hodin v plzeňské Doosan Aréně.

Mladá Boleslav s Viktorií Plzeň dosud sehrála pětadvacet zápasů o prvoligové body. Z nich vyhrála jen šestkrát, prohrála třináctkrát a remizovala šestkrát při celkově nepříznivém skóre 26:37.

Ve dvanácti vzájemných duelech hraných na plzeňském trávníku domácí Plzeň vyhrála osmkrát, nerozhodně se hrálo dvakrát a Boleslav vyhrála jen dvakrát, poprvé hned v prvním střetnutí před dvanácti a podruhé před třemi lety.

S boleslavskou nevalnou prvoligovou bilancí kontrastuje statistika pohárových soubojů. V uplynulém období 2011-16 Boleslav proti Plzni sehrála sedm neligových utkání bez prohry. Na jaře 2011 dva duely ve čtvrtfinále českého poháru (2:1 a 2:1), v létě téhož roku jedno utkání o český superpohár (1:1, penalty 2:4), na jaře 2012 dvakrát v osmifinále českého poháru (1:1 a 2:0) a na jaře 2016 v semifinále českého poháru (1:0 a 0:0).

V dosud sehraných jedenadvaceti ligových mistrácích Mladá Boleslav nastřílela 23 gólů, o které se podělilo jedenáct střelců: 6 – Golgol Mebrahtu, 3 – Tomáš Přikryl, 2 – Matěj Chaluš, Nikolaj Komlichenko, Lukáš Magera, Ruslan Mingazov (skončil hostování a vrátil se do pražské Slavie), Jiří Valenta, 1 – Jan Chramosta (přestoupil do Jablonce), Marek Matějovský, Lukáš Pauschek, Patrizio Stronati (skončil hostování a vrátil se do vídeňské Austrie).

Mladá Boleslav se po čtvrté v nepřerušené řadě probojovala do semifinále českého poháru. V aktuálním ročníku MOL Cup 2017-18 cestou do semifinále boleslavští fotbalisté nejprve na konci loňského září vyřadili druholigovou Příbram 3:0, na konci října třetiligové Domažlice 4:2 a v březnovém čtvrtfinále vyřadili FC Baník Ostrava po remíze 1:1 po prodloužení až na penalty 5:4. S pražskou Slavií se ve vršovickém Eden Aréně střetne o postup do finále v úterý 17. dubna 2018 od 20 hodin.

Trenér Jozef Weber před Plzní

„Na konfrontaci s aktuálním lídrem české ligy se těšíme, do Plzně pojedeme připravení a motivovaní zabojovat o body,“ řekl trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání s Plzní:

Jakub Rada (rekonvalescence po operaci kolena) Jan Kysela (rekonvalescence po operaci kotníku) Tomáš Fabián (rekonvalescence po operaci kolena) Jiří Valenta – start nejistý Ladislav Takács – start nejistý Golgol Tedros Mebrahtu – disciplinární trest
Čtsa, Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav,

Jiří Koros, manažer komunikace,

Napsat komentář