Blanenský Havlíček by se rád se Superligou rozloučil titulem!

Blansko – V dosavadních dvou ročnících Superligy malého fotbalu Blanensko medaili nezískalo, ale Jihomoravané to hodlají změnit v aktuálním ročníku. Do jarní části soutěže vstupují z pozice vedoucího celku.

Celek Černá Hora Blanensko vede o skóre před Prahou. „Pozici vnímáme a chceme být co nejvýš, na bedně. Přál bych si, aby se nám to povedlo, partu máme dobrou,“ říká veterán blanenského výběru Jan Havlíček.

Protřelý zadák v šestatřiceti letech diriguje tým ze hřiště, mimo něj v roli asistenta kouče pomáhá i s jeho chodem. „Hlavní šéf je Peťa Dolníček, jsem asistent s Ondrou Paděrou. Vždy se potkáme a doladíme sestavu. Už jsme se domlouvali na nominaci podle rozpisu zápasů. Teď už jen, aby začala soutěž,“ vyhlíží Havlíček.

Při zápasech sleduje pouze svůj výkon, mužstvo koučuje Petr Dolníček. „Starám se jen o hráčské věci. V trénincích toho vymýšlíme spoustu a každý z hráčů si může říct, co mu vyhovuje třeba při standardních situacích. Máme tým založený na komunikaci, aby byli všichni spokojení a našli jsme společnou řeč,“ vysvětluje blanenský hráč.

Jarní část Superligy malého fotbalu odstartuje už 9. dubna, Blanensko čeká první duel o dva týdny později na hřišti poslední Příbrami. Jihomoravané chystají opět pravidelné tréninky. „Scházíme se týden před zápasem, vždy v pondělí, jde o to, kolik hráčů může. Teď měli přípravy v klubech, každý už čekal na mistrovský zápas. Sezona začíná trošku později, ale tréninky už plánujeme,“ přibližuje.

Blanensko s Prahou mají v tabulce pouze jednobodový náskok na Most a Jihlavu, dva body na lídra pak ztrácejí Brno a Pardubice, sedmá Olomouc zaostává o čtyři body. „Soutěž je těžká. Mančafty jsou kvalitní, vyrovnané, záleží, jak se mužstvo sejde, zda mají hráči práci či jsou na velkém fotbale. Vůbec není rozhodující, jestli jsme první a Příbram poslední. Neznamená to, že budeme hrát s Příbramí a jasně tam vyhrajeme, bude to těžký zápas,“ upozorňuje Havlíček.

Největší soupeře v boji o titul vidí ve dvou předchozích šampionech. „Praha je těžký soupeř, to je jasné, Brno taky. Potřebujeme zvládnout zápasy doma, které máme na jaře čtyři. Potom uvidíme, kam nás to vynese,“ podotýká obránce.

V šestatřiceti letech nejspíš jarní částí uzavře superligovou kariéru. „Už tam asi nemám co dělat, ale myslím si, že pořád mám týmu co dát. Říkal jsem, že když vyhrajeme titul, už skončím. Bylo by to pěkné,“ zasní se Havlíček.

Jaroslav Kára, komunikace PR,

Foto: Petr Nečas,

Napsat komentář