Vysočinu v pátek čeká důležitá bitva v Ostravě!

Hokejisté hrají baráž o záchranu a přitom se možná trochu zapomíná, že fotbalisté hrají stejně klíčové a vypjaté zápasy celé jaro! V situaci, kdy do sestupového boje v HET lize zabředlo osm klubů, je nesmírně důležitý každý duel! O utkání FC Vysočina na půdě ostravského Baníku, který proběhne v pátek 30. března od 20:15 hodin před kamerami ČT Sport, to platí dvojnásob!

Baník Ostrava musel v létě 2016 strávit nečekaný sestup a v loňském ročníku II. ligu ne zcela přesvědčivě vybojoval krok zpět mezi elitu. Podpořen ekonomickou stabilizací, příchodem posil a návratem Milana Baroše věřil v klidnou sezónu a postupné prosazení do horních pater prvoligové tabulky. Jenže podzimní realita byla z ostravského pohledu velmi nevydařená. Tým kouče Radima Kučery sice zvítězil hned v úvodní bitvě v Brně, ovšem po zbytek podzimu nasbíral pouze 11 bodů. Několik remíz doplnila vydřená domácí výhra s Karvinou. Nelichotivá situace vedla klubové vedení k výraznému posílení v podobě známých a zkušených fotbalistů – gólmana Laštůvky, stopera Procházky, beka Fleišmana, krajního záložníka Filla či útočníka Diopa. Jenže na úvod jara Ostrava na svém stadiónu nečekané podlehla Slovácku, remizovala v Teplicích, podlehla v Jablonci a v posledním kole utrpěla další tvrdou domácí ránu, když nestačila na Duklu. V tomto utkání nepomohl ani fakt, že tým převzal zkušený exzlínský kouč Bohumil Páník.

Změnil se podle jihlavského asistenta trenéra Michala Šmardy herní projev Baníku s nástupem nového lodivoda? „Ostravě se poslední zápas výsledkově nepovedl, ovšem určitý herní posun bylo možné pozorovat v organizaci hry, ve větším zaujetí hráčů, týmovém výkonu a nasazení. Víme, že nás v pátek čeká velmi těžké utkání na půdě soupeře. Můžeme očekávat, že Baník s ohledem na svoji bodovou i tabulkovou situaci půjde za vítězstvím. Na utkání se velice zodpovědně připravujeme. Těšíme se na něj a chceme napravit nepovedený domácí duel s Jabloncem.“

Kteří fotbalisté podle asistent kouče Martina Svědíka představují osu ostravského mužstva? „Jsou jimi nepochybně gólman Laštůvka, obránce Procházka, středopolaři Hrubý a Fillo a na hrotu nelze opomenout Baroše. Toto jsou hráči, kteří mají množství zkušeností a zároveň je doplňují další kvalitní fotbalisté i talentovaní mladíci. Tento tým rozhodně ještě neřekl poslední slovo.“

Jak jste vlastně strávili minulý týden, kdy měla HET liga prezentační pauzu? „Kvalitním tréninkovým procesem a též nezbytnou regenerací. Hráči absolvovali menší kondiční blok, který v pátek završil tréninkový duel dvou kombinovaných jedenáctek. Zapojili se do něj i někteří hráči z juniorky,“ doplnil Šmarda.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FC Baník Ostrava: 11 utkání  5 – 2 – 4  13:10 / doma: 6 utkání  4 – 1 – 1  10:4 / venku: 5 utkání  1 – 1 – 3  3:6

Poslední vzájemné utkání: 24.9.2017 – Na jihlavském stadiónu se o výhru bojuje až do konce a rozhodně se divákům nedoporučuje opouštět svá místa! Po strhujícím finiši v utkání proti Dukle Praha dokázali fotbalisté FC Vysočina strhnout na svoji stranu též bitvu proti Baníku Ostrava! Hosté šli do vedení z penalty, kterou proměnil de Azevedo, ovšem Davis Ikaunieks ještě do poločasu zaslouženě vyrovnal. Jihlava ve druhém dějství bojovala o vítězství a svoji snahu dokázala vystupňovat v závěru utkání. Nakonec jí štěstí přálo, neboť Jakub Fulnek v poslední minutě nastavení strhl tříbodový zisk na domácí stranu – 2:1 (1:1)!

http://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-bojuje-az-do-konce-V-posledni-minute-porazila-Banik-5383

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 8 – Ikaunieks, 3 – Fulnek, 2 – Dvořák, Záviška, Krejčí, Tlustý, 1 – Zoubele, Urblík, Klíma, Daníček.

Žluté karty: 4 – Krejčí, Nový, 3 – Keresteš, Ikaunieks, 2 – Zoubele, Rosa, Rakovan, Urblík, Popovič, Klíma, Fulnek, Vaculík, Levin, Schumacher, 1 – Dvořák, Tlustý, Marcin, Štěpánek, Daníček.

Absence: Turyna (individuální trénink po zranění)

FC Baník Ostrava

Trenér: Bohumil Páník

Střelci: 7 – Baroš, 4 – Hrubý, 3 – De Azevedo, 2 – Mičola, Poznar, 1 – Šindelář, Stáňa.

Sestava v posledním utkání: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Psyché, Granečný – Hlinka – Fillo, Hrubý (71. Poznar), Jirásek (46. Diop), De Azevedo – Baroš.

Čtsa, Miroslav Fuks vedoucí marketingu a tiskový mluvčí FCV.J.,

Napsat komentář