Změny v nominaci do Číny: zranění vyřadilo Vydru a Jankta!

Několik vynucených změn v nominaci řeší vedení fotbalové reprezentace těsně před přípravným turnajem v Číně, kam národní tým vyrazí v úterý z Prahy. Kouč Karel Jarolím musí oželet start ofenzivního univerzála Matěje Vydry a záložníka Jakuba Jankta. Pětadvacetiletý Vydra vstřelil v dresu Derby County v letošní sezoně 17 branek a dělí se o pozici nejlepšího střelce druhé nejvyšší anglické soutěže. Do reprezentační akce nezasáhne kvůli zranění, problémy s lýtkem vyřadily z nominace také dvaadvacetiletého Jankta z Udinese Calcio.

„Velmi nás to mrzí, Matěje jsme kvůli zdravotním problémům nemohli pozvat ani v závěru loňského podzimu. Letos má skvělou formu a chtěli jsme jej v reprezentaci mít na očích. Ale šance se zase otevírá pro jiné hráče,“ uvedl trenér Karel Jarolím, který dnes v poledne přivítá své svěřence na srazu v české metropoli. „Jakub Jankto už svoji pozici v národním týmu opakovaně potvrdil, jeho absence je samozřejmě ztrátou. Fotbal však podobné situace přináší, máme připraveny alternativy,“ doplnil Jarolím.

Jarolím dnes nominaci naopak doplnil o dalších pět jmen, tým čítá 22 hráčů. Vůbec poprvé v kariéře doputovala reprezentační pozvánka k záložníkům Lukášovi Masopustovi a Michalovi Trávníkovi, kteří mají zásadní podíl na skvělé jarní jízdě Jablonce.

Šanci dostávají také střední obránci Jakub Jugas (Slavia Praha) s Michaelem Lüftnerem (FC Kodaň) kteří do reprezentace už nahlédli v loňském roce. Povolán byl také sparťanský univerzál Martin Frýdek.

Reprezentační výběr po poledním srazu vyrazí na odpolední trénink v 16:00, večer mužstvo čekají společenské povinnosti a účast na vyhlášení ankety Fotbalista roku se začátkem ve 21:35 ve Vinohradském divadle.

Patrik Schick

Při setkání sportovních novinářů s českou reprezentací dnes v poledne v NH hotelu informoval velice nadaný a aktivní útočník Patrik Schick o svém působení v italském předním klubu AS Řím. V tomto klubu je po příchodu z Janova velice spokojený, akorát ho mrzí, že byl delší dobu zraněný, takže se nemohl v týmu hned prosadit do základní sestavy. Přesto věří, že se vše obrátí v jeho prospěch a herní výkonnost určitě stoupne, aby mohl nastupovat do každého zápasu a zároveň byl platný hráčem, který bude dávat góly.

Patrik Schick:

Čtsa, kc, audio, foto, Pavel Pillár, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace,

Napsat komentář