V semifinále domácího poháru hostí Slavia Mladou Boleslav a Zlín Jablonec

Fotbalisté Slavie v semifinále MOL Cupu vyzvou Mladou Boleslav. Druhý souboj o finále české pohárové soutěže obstarají loňský šampion Zlín, který doma přivítá Jablonec. Rozhodl o tom dnešní los na Strahově z rukou bývalého reprezentačního trenéra Michala Bílka.

Semifinálový los MOL Cupu se nesl v duchu připomínky úvodního pohárového ročníku samostatné české historie, který začal před 25 lety a ovládla jej nakonec žižkovská Viktoria. I z toho důvodu se losovacího aktu aktivně zúčastnil tehdejší kapitán vítězného týmu Michal Bílek. Ten nejdříve nalosoval do vzájemného utkání týmy Slavie a Mladé Boleslavi.

„Přestože jsme v Boleslavi vyhráli 3:0, tak to nebylo snadné. V první půli byli domácí možná nebezpečnější. Vůbec to nevnímáme jako snadný zápas,“ řekl generální sekretář Slavie Jiří Vrba. „Jsme spokojeni, že hrajeme doma, což je velká výhoda, i když loni se Zlínem nám semifinále doma nevyšlo. Ale věřím, že teď by to měl být klíčový faktor pro postup do finále,“ dodal.

Boleslav má sice záchranářské starosti, ale pohár jí dává poslední šanci na postup do evropských pohárů, kde v předchozích letech pravidelně startovala. „Změnili jsme trenéra a má to stoupající tendenci. Tak věřím, že se to projeví i v dalších zápasech a uvidíme, co se povede,“ řekl sportovní ředitel Mladé Boleslavi Jaroslav Bílek.

Vedle Michala Bílka se losu účastnil tradičně i zástupce společnosti MOL, tentokrát samotný generální ředitel Richard Austen. I díky němu byla následně zkompletována druhá semifinálová dvojice mezi Zlínem a Jablonce, ze které budou mít výhodu domácího prostředí obhájci titulu ze Zlína.

 „Jsme v semifinále, motivace je tak velká! Trochu se nám to otočilo oproti minulému roku, hrajeme doma, což jsme chtěli, protože cestování jsou opravdu náročná. Samozřejmě Jablonec je silný soupeř, naposledy nás porazil doma, takže máme se na co připravit a máme jim co vracet,“ řekl sportovní manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Oficiálním hracím termínem semifinále je středa 18. dubna, vítěze celého pohárového ročníku se pak dozvíme po finálovém zápase 9. května.

Čtsa, zdroj: www.fotbal.cz

 

Napsat komentář