Ondřej Teplý je v polovině mistrovství Evropy druhý junior!

Celkově bojuje o první desítku Jachting – olympijská třída Finn, Cádiz.

Včera v Cádizu konečně začalo foukat a za větru 20–25 uzlů se odjely tři rozjížďky. Ondrovi se dařilo, po první černé vlajce (diskvalifikace za předčasný start) přidal dojezdy 10 a 6 a je na průběžném 11. místě. Polepšil si ale mezi juniory do 23 let, když se posunul na druhé místo. Od první desítky ho dělí pouhý jeden bod a od vedoucího juniora Brita Henryho Wetherella bodů šest.

„Včera to bylo těžké, tři rozjížďky v opravdu silném větru a velkých vlnách. V první rozjížďce jsem byl na startu ve skupině, která vyjela dřív a všichni jsme byli přes čáru, ale další dvě rozjížďky byly dobré. Měl jsem slušnou rychlost a držel jsem se v přední skupině. Potěšilo mě také, že jsem byl vždy po první stoupačce na návětrné bójce v první desítce, v poslední rozjížďce dokonce na druhém místě. Dnes mě čekají další dvě rozjížďky, předpověď je střední vítr,“ zhodnotil Ondra průběh závodu.

Také Michael Maier se posunul v průběžném pořadí nahoru, v rozjížďkách dojíždí kolem čtyřicátého místa a je celkově jednapadesátý.

Závodit se bude až do pátku, finálová rozjížďka je na programu v sobotu. Držme Ondrovi palce, aby se do ní dostal!

Výsledky:

1  NED 89 Nicholas Heiner 16, 2  GBR 11 Edward Wright 25, 3  SWE 33 Max Salminen 37, 4  FRA 112 Jonathan Lobert 38, 5  NZL 24 Josh Junior 48, 6  BRA 109 Jorge Zarif 53, 7  GRE 77 Ioannis Mitakis 55, 8  USA 6 Caleb Paine 59, 9  GBR 71 Henry Wetherell 59, 10  EST 2 Deniss Karpak 64, 11  CZE 5 Ondřej Teplý 65.

Kompletní výsledky: zde

Hi-res fotky: https://www.flickr.com/photos/finnclassphotos/albums

Foto Robert Deaves

HD video včetně rozhovoru s Ondřejem Teplým: https://drive.google.com/drive/folders/1hZc_qJ1Rs-k_VFS2V63NAAJhuvpIBo8-

Další videa: http://www.youtube.com/thefinnchannel

Více informací: www.2018.finneuropeans.org

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

Napsat komentář