Boleslav chce zopakovat výhru z Brna!

Utkání 21. kola české HET ligy ročníku 2017-18 FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko, se hraje v sobotu 17. března 2018 od 15 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Z dosavadních třiadvaceti vzájemných prvoligových duelů Boleslav nad Slováckem třináct vyhrála. Pět utkání skončilo remízou a pět vyhrálo Slovácko. Celkové skóre 36:19 vyznívá příznivě pro boleslavské fotbalisty.

Jenom jednou, a to před dlouhými třinácti lety, nepadl v duelu boleslavských a slováckých fotbalistů ani jeden gól. Nejčastějším výsledkem 2:0 vyhrála Boleslav nad Slováckem šestkrát. Druhým nejčastějším výsledkem je pětkrát 1:0, hrálo se tak třikrát ve prospěch Boleslavi, naposledy v loňském září v Uherském Hradišti, a dvakrát ve prospěch Slovácka.

Z jedenácti utkání o prvoligové body hraných na mladoboleslavském trávníku vyhrála domácí Boleslav osm, dvakrát se hrálo nerozhodně a jenom jednou vyhrálo hostující Slovácko (v neděli 7. listopadu 2010) při celkově vysoce aktivním skóre v boleslavský prospěch 22:8.

V dosud sehraných dvaceti ligových mistrácích Mladá Boleslav nastřílela 22 gólů, o které se podělilo jedenáct střelců: 6 – Golgol Mebrahtu, 3 – Tomáš Přikryl, 2 – Matěj Chaluš, Lukáš Magera, Ruslan Mingazov (skončil hostování a vrátil se do pražské Slavie), Jiří Valenta, 1 – Jan Chramosta (přestoupil do Jablonce), Nikolaj Komlichenko, Marek Matějovský, Lukáš Pauschek, Patrizio Stronati (skončil hostování a vrátil se do vídeňské Austrie).

V období 2013-15 Boleslav třikrát vyřadila Slovácko z českého poháru. V ročníku 2012-13 v jarním čtvrtfinále po domácí výhře 3:1 vyhrála i v Uherském Hradišti 1:0. V následujícím ročníku 2013-14 v podzimním osmifinále vyhrála doma 1:0 a na Slovácku 2:0. V ročníku 2014-15 první střetnutí v Uherském Hradišti skončilo nerozhodně 2:2, ale odvetu Boleslav na domácím hřišti vyhrála 5:3.

Mladá Boleslav se po páté v nepřerušené řadě probojovala do semifinále českého poháru. V aktuálním ročníku MOL Cup 2017-18 cestou do semifinále boleslavští fotbalisté nejprve na konci loňského září vyřadili druholigovou Příbram 3:0, na konci října třetiligové Domažlice 4:2 a v březnovém čtvrtfinále vyřadili FC Baník Ostrava po remíze 1:1 po prodloužení až na penalty 5:4.

Trenér Jozef Weber před Slováckem
„Věřím, že výraznou a zaslouženou výhrou v Brně i postupem do semifinále českého poháru se hráčům vrátila víra ve vlastní schopnosti a s ní hlavně odhodlání podobné výkony zopakovat,“ řekl trenér Jozef Weber.

Absence pro utkání se Slováckem:

Aleksandar Šušnjar (disciplinární trest za čtyři žluté karty)

Golgol Tedros Mebrahtu (disciplinární trest za vyloučení v pohárovém čtvrtfinále)

Marek Matějovský (zranění z pohárového čtvrtfinále)

Jakub Rada (rekonvalescence po operaci kolena)

Jan Kysela (rekonvalescence po operaci kotníku)

Tomáš Fabián (rekonvalescence po operaci kolena)

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav,

Jiří Koros, manažer komunikace,

 

 

 

Napsat komentář